RKS Raków - GKS Katowice 2:0 (1:0)

Raków Częstochowa z trzecim zwycięstwem z rzędu! Na Limanowskiego nasi piłkarze pokonali 2:0 GKS Katowice. Bramki dla częstochowian zdobyli Dariusz Formella i Patryk Kun.

Trener Marek Papszun dokonał dwóch zmian względem ostatniego spotkania z Chrobrym Głogów. W "jedenastce" znaleźli się Dariusz Formella oraz Adam Radwański, którzy zastąpili Macieja Domańskiego i Miłosza Szczepańskiego. Na ławce rezerwowych po raz pierwszy usiadł wypożyczony z Pogoni Szczecin Marcin Listkowski.

Czerwono-niebiescy mogli już w 5. minucie objąć prowadzenie, ale pojedynek z Karolem Mondkiem wygrał Mariusz Pawełek. Wkrótce Słowak stanął przed szansą ponownie, lecz minimalnie chybił. Częstochowianie mieli jeszcze kilka okazji, jednak brakowało wykończenia. Goście z kolei odpowiedzili strzałem Daniela Rumina, który obronił Michał Gliwa. W 39. minucie w polu karnym powalczył Szymon Lewicki, oddał futbolówkę do Formelli, a ten z najbliższej odległości pokonał Pawełka.

Po zmianie stron sygnał do ataku dał GKS-owi Adrian Błąd. Piłka po jego uderzeniu z rzutu wolnego o kilkanaście centymetrów minęła bramkę Rakowa. Chwilę później Grzegorz Piesio - także sprzed pola karnego - trafił futbolówką w słupek. W międzyczasie blisko podwyższenia był Lewicki po dośrodkowaniu Kuna. Niestety w ostatnich chwili obrońca GKS-u zablokował strzał naszego napastnika. Katowiczanie, chcąc odrobić straty, musieli "przycisnać", co źle się dla nich skończyło. W 82. minucie kapitalny kontratak wykończył celnym uderzeniem do siatki Patryk Kun. I wtedy stało się jasne, że 3 punkty zostaną na Limanowskiego. Raków w meczu 6. kolejki zasłużenie pokonał GKS Katowice 2:0.

W następnym spotkaniu częstochowianie zmierzą się z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. Pojedynek odbędzie się 26 sierpnia o godzinie 20 w Niecieczy.

RKS Raków Częstochowa - GKS Katowice 2:0 (1:0)

1:0 - Dariusz Formella 39'
2:0 - Patryk Kun 82.

Kartki:
21' - Daniel Rumin
75' - Patryk Kun
92' - Tomasz Midzierski

Składy:
RKS Raków: Gliwa - Kasperkiewicz, Niewulis, Góra, Mondek (86. Petrasek), Kun, Schwarz, Sapała, Formella (72. Domański), Radwański (88. Listkowski), Lewicki.

GKS Katowice: Pawełek - Midzierski, Kurowski, Błąd (87. Łyszczarz), Piesio, Bronisławski (62. Ancon), Lisowski, Kamiński, Słomka, Woźniak, Rumin (82. Andrzejczak).