RKS Raków - Legionovia 5:1 (0:0)

Do trzech razy sztuka! Skutecznie grający piłkarze Rakowa pewnie i zasłużenie pokonali Legionovię Legionowo 5:1, odnosząc tym samym pierwsze ligowe zwycięstwo po przerwie zimowej.

W porównaniu do meczu przeciwko Gryfowi Wejherowo (1:2), trener Rakowa Marek Papszun dokonał trzech zmian w podstawowym składzie. Oprócz Rafała Figla, który powrócił do „jedenastki” po pauzie za żółte kartki, szansę na grę od pierwszych minut przeciwko Legionovii otrzymali: Adam Czerkas i bramkarz Matusz Lis. Spotkanie na ławce rezerwowych rozpoczął Tomasz Margol, ale jeszcze przed przerwą zawodnik ten pojawił się na boisku, zastępując kontuzjowanego Łukasza Górę.

Od początku spotkania, to Raków był stroną dyktującą warunki gry. Pierwszą akcję po której mogła paść bramka, czerwono - niebiescy przeprowadzili w 25 minucie meczu. Adam Czerkas (po zagraniu Piotra Malinowskiego) znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Legionovii, ale zamiast strzelać, to zdecydował się na podanie do lepiej ustawionego Petera Mazana. Uderzenie Słowaka do pustej bramki zostało jednak w ostatniej chwili zablokowane przez obrońców z Legionowa. W tej części gry, swojej szansy szukał także Rafał Figiel. W 31. minucie, pomocnik przymierzył z daleka, ale trafił w poprzeczkę. To, czego nie udało się dokonać kapitanowi Rakowa przed przerwą, udało się po zmianie stron.

Festiwal strzelecki piłkarze Rakowa rozpoczęli w 49 minucie meczu. Figiel ponownie zdecydował się na strzał z dystansu i tym razem się nie pomylił. Piłka wpadła do siatki po rykoszecie, co zdezorientowało bramkarza Legionovii Adama Wilka. Kilka minut później kibice Rakowa mogli cieszyć się z drugiej bramki. Tym razem trafił Czerkas, który w polu karnym minął obrońcę gości i strzałem po ziemi pokonał Wilka. W 69. minucie Czerkas opuścił boisko, a jego miejsce zajął Tomasz Płonka, który potrzebował tylko trzech minut, żeby wpisać się na listę strzelców i podwyższyć prowadzenie częstochowian. Autorem czwartego gola dla Rakowa był Przemysław Oziębała, a kropkę nad i postawił w doliczonym czasie gry, po raz drugi tego dnia Figiel. Rozmiary porażki Legionovii zmniejszył Arkadiusz Madeński.

Następny mecz piłkarze Rakowa rozegrają na wyjeździe, a ich rywalem będzie ROW 1964 Rybnik (piątek, godz. 18:00).

RKS Raków Częstochowa - Legionovia Legionowo 5:1 (0:0)

1:0 - Rafał Figiel 49.
2:0 - Adam Czerkas 55.
3:0 - Tomasz Płonka 72.
3:1 - Arkadiusz Madeński 78.
4:1 - Przemysław Oziębała 80.
5:1 - Rafał Figiel 91.