RKS Raków - Nadwiślan Góra 6:0 (5:0)

Damian Warchoł show! Raków pokonał Nadwiślana Góra 6:0, a Warchoł zdobył aż pięć bramek dla czerwono-niebieskich. Jedno trafienie dołożył Dawid Kamiński. Częstochowianie ten rok kończą na trzecim miejscu w ligowej tabeli.

W składzie Rakowa zabrakło kontuzjowanego Łukasza Kmiecia. Miejsce w środku pola zajął Peter Hoferica. W osiemnastce znalazło się również miejsce dla powracającego po długiej kontuzji Brazylijczyka Vitinho.

Już po pięciu minutach nasi piłkarze mogli cieszyć się z prowadzenia. Warchoł podał prostopadłą piłkę do Piotra Malinowskiego, który oddał futbolówkę do naszego
napastnika, a ten precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Nadwiślana.

W 21 minucie kibice byli świadkami drugiej bramki. Tym razem Wojciech Okińczyc odegrał futbolówkę do Dawida Kamińskiego, a młody skrzydłowy wyszedł zwycięsko z
pojedynku sam na sam z Krzysztofem Loską.

W pierwszej połowie oglądaliśmy jeszcze trzy gole i wszystkie były autorstwa tego samego zawodnika - Damiana Warchoła. Bramki padały w 32, 36 i 45 minucie. Szczególnej urody była bramka na 3:0, kiedy 20-letni napastnik uderzył mocno w okienko bramki Nadwiślana.

Goście próbowali odpowiadać kontratakami. Najlepszą okazję do pokonania Kosa miał Dawid Ogrocki, ale minimalnie przestrzelił.

Po przerwie tempo meczu wyraźnie spadło. Raków w pełni kontrolował sytuację. W 66 minucie na boisku pojawił Vitinho, który zmienił Okińczyca. Brazylijczyk jednak nie
dokończył spotkania, bowiem w 87 minucie ujrzał drugą zółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Kilka chwil przed tym zdarzeniem swojego piątego gola zdobył Damian Warchoł ostatecznie ustaląc wynik meczu na 6:0 dla częstochowian. Było to dziesiąte trafienie tego

Kartki:
63' - Pląskowski
79' - Vitinho
87' - Vitinho (czerwona, za drugą żółtą)

RKS Raków: Kos - Klepczyński, Waszkiewicz, Góra, Cyfert, Malinowski (78' - Pawlusiński), Figiel, Hoferica, Kamiński (73' - Piątek), Okińczyc (66' - Vitinho), Warchoł
(85' - Bronisławski).

Nadwiślan: Loska - Grzesik (25' - Musiolik), Wójcik, Kaszok, Skrobol, Piwowarczyk, Matysek, Jarosz, Ogrocki (46' - Pląskowski, 86' - Widuch), Tront, Kowalczyk (46' -