RKS Raków - Odra Opole (1:1)

Raków zremisował na własnym stadionie z Odrą Opole 1:1. Opolanie jako pierwsi zdobyli bramkę za sprawą Mateusza Cielucha. W 65 minucie spotkania po rzucie karnym wynik meczu wyrównał Adrian Świerk.

Do meczu z Odrą Opole, częstochowianie przystąpili osłabieni brakiem kilku podstawowych ostatnio zawodników. Z powodu kontuzji na boisku nie mogli pojawić się: Krzysztof Napora, Artur Pląskowski oraz Radosław Strzelecki. Trener Rakowa Jerzy Brzęczek nie ukrywał na pomeczowej konferencji prasowej, że liczy na powrót tych piłkarzy do gry w meczu z Wartą Poznań. W porównaniu ze spotkaniem z Ostrovią Ostrów Wielkopolski w podstawowym składzie pojawili się: Robert Brzęczek oraz Brazylijczyk Diogo Alves, który tydzień temu zaliczył dobry występ w meczu rezerw, strzelając bramkę.

W pierwszej połowie mecz był wyrównany, ale to Odra była bliżej objęcia prowadzenia. Na kilka minut przed przerwą w polu karnym Rakowa znalazł się Dawid Jarka, ale udana interwencja Daniela da Silvy uchroniła częstochowian od utraty bramki. Zaledwie dwie minuty po wznowieniu gry po przerwie, goście wyszli na prowadzenie. Sytuacji sam na sam z Przemysławem Wróblem nie zmarnował Mateusz Cieluch. Po stracie bramki czerwono – niebiescy wzięli się do odrabiania strat i byli lepszym zespołem od Odry. Do remisu doprowadził Adrian Świerk, który pokonał bramkarza Odry strzałem z rzutu karnego.

- W pierwszej połowie zagraliśmy słabo – podsumował Brzęczek. – Po stracie bramki zaczęliśmy grać zdecydowanie lepiej i doprowadziliśmy do wyrównania. Jest to dla nas ważny punkt. Do końca sezonu emocji nie zabraknie. Przed nami tydzień na przygotowanie się do kolejnego ważnego dla nas meczu z Wartą Poznań – dodaje szkoleniowiec Rakowa.

Częstochowa, 3 maja. - 17.00
RKS Raków - Odra Opole 1:1 (0:0)
0:1 Cieluch (47`)
1:1 Świerk (65` po rzucie karnym)

Sędziował: Tomasz Zieliński. Żółte kartki: Byrtek, Kmieć, Buczkowski, Soczyński, Lenkiewicz (RKS Raków), Wawrzyniak, Glanowski, Deja (Odra)

RKS Raków: Wróbel - Soczyński(64. Pełka), Da Silva, Byrtek, Buczkowski - Kmieć, Stefanowicz, Alves(52. Mońka), Lenkiewicz - Brzęczek (54. Świerk), Retlewski

Odra: Primel - Skrzypczak, Michniewicz, Udarević, Nakrosius - Cieluch, Wawrzyniak, Deja(46. Giel), Duda(90. Zapotoczny) - Bondziul(65. Kocur), Jarka(77. Glanowski)