RKS Raków - Olimpia Zambrów 1:1 (1:0)

Czerwono-niebiescy po raz pierwszy w tym sezonie nie zainkasowali kompletu punktów na stadionie przy Limanowskiego. W szóstym meczu przed własną publicznością zremisowali z Olimpią Zambrów 1:1.

Do meczu z Olimpią, piłkarze Rakowa przystąpili osłabieni, bo z powodu kontuzji wykluczone były występy: Piotra Malinowskiego, Tomasza Płonki, Błażeja Cyferta i Przemysława Mizgały. Ich miejsce w kadrze meczowej zajęli m.in. młodzieżowcy: Kamil Wojtyra i Daniel Rumin oraz Adam Mesjasz, który pojawił się nawet w podstawowym składzie. Do wyjściowej „jedenastki" powrócił także Przemysław Oziębała, którego choroba wykluczyła z ostatniego występu przeciwko Błękitnym Stargard (2:2).

Raków był bliski objęcia prowadzenia już w czwartej minucie. Częstochowianie kombinacyjnie rozegrali rzut wolny, ale piłka po strzale Rafała Figla trafiła w słupek. Kwadrans później, kapitan naszej drużyny już się nie pomylił, pewnie wykonując rzut karny po zagraniu ręką w polu karnym Mariusza Gogola. Najlepszych okazji do wyrównania w tej części gry, goście nie wykorzystali w 28. i 33. minucie. Najpierw Łukasz Góra powstrzymał Bartosza Biela wychodzącego sam na sam z Tomaszem Loską, a pięć minut później Fabian Piasecki trafił w poprzeczkę.

Kilka minut po wznowieniu gry po przerwie, Piasecki znów stanął przed szansą na gola, ale mając przed sobą tylko Loskę nie trafił w bramkę. Napastnik Olimpii dopiął swego na dziesięć minut przed zakończeniem meczu. Piasecki doprowadził do wyrównania, wykorzystując błąd naszej defensywy. W końcówce obie drużyny mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale zarówno Jakubowi Cesarkowi jak i Łukaszowi Górze zabrakło zimnej krwi w polu karnym rywala.

W kolejnym meczu częstochowianie zmierzą się na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg.

RKS Raków Częstochowa - Olimpia Zambrów 1:1 (1:0)

1:0 - Rafał Figiel (k.) 21.
1:1 - Fabian Piasecki 80.