RKS Raków - Olimpijec 4:1 (2:0)

W ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Turcji Raków Częstochowa pokonał Olimpijec Niżni Nowogród 4:1. Gole dla naszego zespołu zdobyli: Rafał Figiel, Adam Czerkas i Jose Embalo (dwa).

Pierwsze minuty spotkania były nieco nerwowe w wykonaniu czerwono-niebieskich. W naszych szeregach wkradło się sporo niedokładności, co przełożyło się na brak sytuacji bramkowych. Ten stan rzeczy zmienił się w 35. minucie, kiedy z prawej strony Mateusz Zachara dograł piłkę do Adama Czerkasa, a nasz napastnik był faulowany  w polu karnym. Sędzia wskazał na wapno, a rzut karny wykorzystał Rafał Figiel.

Niespełna 120 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry w pierwszej połowy Adam Radwański prostopadłym podaniem „uruchomił” Czerkasa, a ten pewnym uderzeniem podwyższył prowadzenie Rakowa.

Po zmianie stron częstochowianie bardzo szybko, bo w 49. minucie, zdobyli kolejną bramkę. Miłosz Szczepański dojrzał na prawym skrzydle Przemysława Oziębałę i posłał tam podanie. Z kolei nasz skrzydłowy zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej do Jose Embalo, który wykończył akcję celnym strzałem. Portugalczyk wpisał się na listę strzelców jeszcze raz w 58. minucie, kiedy wykorzystał zagranie Radwańskiego.

12. zespół drugiej ligi rosyjskiej zdołał odpowiedzieć w 83. minucie, kiedy jest z rywali był faulowany w polu karnym, a z jedenastu metrów Jakuba Jastrzębskiego pokonał Daniił Fomin.

W końcowych fragmentach spotkania doszło do przepychanki na boisku i sędzia w 88. minucie zakończył mecz.Ostatecznie Raków wygrał 4:1.

Był to ostatni akcent dwutygodniowego zgrupowania w tureckim Kizilagac. Jutro z samego rana drużyna uda się na lotnisko w mieście Antalya. Stamtąd RKS poleci do Berlina, a następnie powróci do Częstochowy. Przed wznowieniem rozgrywek Nice 1 Ligi podopieczni trenera Marka Papszuna rozegrają jeszcze dwa sparingi.

RKS Raków Częstochowa - Olimpijec Niżni Nowogród 4:1 (2:0)

1:0 - Rafał Figiel 35. (k.)
2:0 - Adam Czerkas 43.
3:0 - Jose Embalo 49.
4:0 - Jose Embalo 58.
4:1 - Daniił Fomin 83. (k.)

RKS Raków: Szumski (76. Jastrzębski) - Rakhmanov (80. Krzyżak), Góra (30. Kościelny), Niewulis, Mondek (30. Oziębała) , Formella, Figiel, Łabojko (30. Radwański), Malinowski (46. Wójcik), Zachara (46. Szczepański), Czerkas (49. Embalo).