RKS Raków - Polonia Bytom 0:2 (0:1)

Częstochowianie po dwóch zwycięstwach z rzędu w 9. kolejce II ligi przegrali z Polonią Bytom 0:2.

Już przed meczem trener Radosław Mroczkowski musiał zmierzyć się z poważnym problemem. Awizowany do gry w pierwszym składzie Damian Warchoł narzekał na problemy żołąkowe, dlatego w ostatniej chwili zdecydowano się, że to Dominik Bronisławski zajmie miejsce napastnika.

Pojedynek lepiej rozpoczęli goście, którzy już w czwartej minucie mogli objąć prowadzenie. Damian Michalik znalazł się w dogodnej sytuacji, ale uderzył niecelnie. Niespełna 5 minut później Polonia miała rzut rożny. Mocno bita piłka trafiła do Michalika, który strzałem głową pokonał Mateusza Kosa.

Częstochowianie próbowali odrobić straty. Najlepszą okazję dla Rakowa w pierwszej połowie miał Wojciech Okińczyc, który dostał piłkę od Dawida Kamińskiego, jednak strzał naszego zawodnika został w ostatniej chwili zablokowany przez obrońcę.

W przerwie trener Mroczkowski zdecydował się na zmianę. W miejsce Bissiego na boisku pojawił się Dariusz Pawlusiński. Wejście doświadczonego pomocnika początkowo wprowadziło nieco ożywienia w szeregi czerwono-niebieskich, jednak nie przyniosło to efektu bramkowego. Najbliżej wyrównania był Łukasz Góra, ale futbolówka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę.

Za to goście zdołali podwyższyć rezultat. W 67 minucie bytomianie wykonywali rzut rożny z prawej strony. Po dośrodkowaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się wprowadzony w drugiej połowie - Daniel Lika i strzałem głową zdobył drugą bramkę dla Polonii.

Niestety do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Po dwóch zwycięstwach częstochowianie musieli przełknąć gorycz porażki.

Kolejnym rywalem Rakowa będzie Puszcza Niepołomice. Mecz zostanie rozegrany 26 września na wyjeździe.

0:1 - Michalik 9'
0:2 - Lika 67'