RKS Raków - Polonia Bytom 1:0 (1:0)

Piłkarze Rakowa pokonali Polonię Bytom 1:0, a bramkę na wagę trzech punków strzelił Piotr Malinowski.

W porównaniu ze zremisowanym meczem z Kotwicą Kołobrzeg (2:2), trener Rakowa Marek Papszun dokonał trzech zmian w podstawowym składzie. Lukasa Duriskę zastąpił Adam Mesjasz, Filipa Kowalczyka - Łukasz Siedlik, a Petera Mazana - Patryk Szymański.

Już w pierwszej akcji meczu, Szymański mógł strzelić swojego pierwszego gola w barwach Rakowa, ale będąc w dogodnej sytuacji nie trafił w bramkę. Polonia skutecznie broniła się do osiemnastej minuty. Wtedy do piłki zagranej przez Mesjasza dobiegł Piotr Malinowski i nie dał szans Marcinowi Michalakowi na skuteczną interwencję. Polonia mogła wyrównać dziesięć minut później. Z rzutu wolnego uderzał Mateusz Słodowy, ale Tomasz Loska zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

W drugiej połowie Polonia zagrała odważniej, ale czerwono – niebiescy kontrolowali przebieg gry. Na kwadrans przed zakończeniem meczu mieli dwie okazje, po których powinny paść bramki. Najpierw, po zagraniu Mesjasza w słupek trafił Filip Kowalczyk, a chwilę później bramkarz Polonii z trudem wybił piłkę na rzut rożny, po strzale głową Tomasa Petraska. Bytomianie do końca meczu próbowali wyrównać, ale większość akcji kończyła się w okolicach pola karnego Rakowa. – Zwycięstwo dedykujemy Tomasowi Petraskowi, który prawie przez cały mecz grał z rozciętą głową. To pokazuje jak drużyna jest zdeterminowana, żeby w każdym meczu wygrywać – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener Rakowa Marek Papszun.

RKS Raków Częstochowa - Polonia Bytom 1:0 (1:0)

1:0 - Piotr Malinowski 18.