RKS Raków - Polonia Środa Wielkopolska 4:1 (2:0)

Raków Częstochowa wygrał 4:1 z Polonią Środa Wielkopolska w meczu sparingowym, który odbył się na stadionie w Jarocinie.

Trener Marek Papszun do gry desygnował trzech zawodników testowanych, a także Petra Schwarza, dla którego jest to debiut w Rakowie i powracającego po ponad półrocznej przerwie Tomasa Petraska.

W pierwszej połowie trwała dominacja Rakowa, która została udokumentowana dwoma bramkami. W 18. minucie Rafał Figiel zagrał za linię obrony rywali piłkę do Piotra Malinowskiego, który sprytnym lobem pokonał bramkarza Polonii. Z kolei kilkadziesiąt sekund przed przerwą Dariusz Formella podwyższył rezultat.

W drugiej połowie na boisku pojawił się powracający po kontuzji Tomas Petrasek. Czech dał o sobie znać już w 47. minucie, kiedy dośrodkował w pole karne do Adama Mesjasza, a ten głową skierował futbolówkę do siatki. Kilka chwil później było już 4:0, kiedy znakomitym uderzeniem z dystansu popisał się Maciej Domański.  20. minut przed końcem spotkania Polonia wykorzystała błąd naszej defensywy i zdołała zdobyć bramkę - jak się później okazało honorową. Raków mógł wygrać wyżej, bowiem trafienie zaliczył Radwański, jednak zdaniem arbitra kilka chwil wcześniej na pozycji spalonej był dośrodkowujący do "Radwana" Adam Mesjasz.

Kolejny mecz sparingowy odbędzie się w sobotę w Jarocinie, a naszym rywalem będzie Sokół Kleczew.

Bramki:
1:0 - Piotr Malinowski 18'
2:0 - Dariusz Formella 45'
3:0 - Adam Mesjasz 47'
4:0 - Maciej Domański 48'
70' - przeciwnik 70'

RKS Raków: Zaw. testowany - Kasperkiewicz, Kościelny, Sapała, Góra, Figiel, Mondek, Szczepański, Musiolik, Formella, Malinowski.
II połowa: Zaw. testowany - Niewulis, Petrasek, Mesjasz, Domański, Schwarz, Radwański, Czerkas, Krzyżak, Bartosz Wiktoruk (testowany), zaw. testowany II.