RKS Raków - Polonia Warszawa 3:1 (2:1)

Pewnym zwycięstwem z Polonią Warszawa (3:1) piłkarze Rakowa zapewnili sobie tytuł mistrza jesieni drugiej ligi! Dwie bramki dla naszej drużyny strzelił Tomas Petrasek - najskuteczniejszy piłkarz Rakowa w rundzie jesiennej.

W porównaniu ze spotkaniem ze Stalą Stalowa Wola (3:0), trener Rakowa Marek Papszun zdecydował się dokonać jednej zmiany w podstawowym składzie. Tomasza Płonkę zastąpił Adam Czerkas, który w przeszłości występował w barwach Polonii. Takich akcentów w niedzielnym meczu było jednak więcej. Grę w zespole z Konwiktorskiej mają również za sobą członkowie sztabu szkoleniowego Rakowa: Maciej Sikorski i Przemysław Kostyk.

Sentymenty skończyły się jednak wraz z rozpoczęciem meczu. Choć zimowa aura panująca w niedzielne popołudnie przy Limanowskiego nie ułatwiała obu drużynom rywalizacji, to kibice i tak mogli czuć się usatysfakcjonowani. W ciągu zaledwie pięciu minut zobaczyli trzy bramki. Wynik meczu otworzył w 23 minucie Tomas Petrasek, który wyprowadził Raków na prowadzenie strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rafała Figla. Trzy minuty później było już 2:0, po precyzyjnym strzale zza linii pola karnego Tomasza Margola. Polonia zdobyła kontaktową bramkę, chwilę po wznowieniu gry ze środka boiska. Na listę strzelców wpisał się Krystian Pieczara, wykorzystując rzut karny.

Po zmianie stron, częstochowianie potrzebowali zaledwie czterech minut, żeby podwyższyć prowadzenie i nie oddać już zwycięstwa do końca meczu. Wygraną Rakowa przypieczętował Petrasek, który po raz drugi w tym meczu pokonał bramkarza Polonii. Dla Czecha było to już szóste trafienie w tym sezonie. Po rundzie jesiennej Petrasek jest najskuteczniejszym piłkarzem w naszym zespole, a Raków jedyną niepokonaną drużyną w drugiej lidze.

Mecz z Polonią był ostatnim rozegranym w rundzie jesiennej. W tym roku zostaną rozegrane jeszcze dwie kolejki awansem z rundy rewanżowej. 19. listopada częstochowianie podejmą przy Limanowskiego Olimpię Elbląg, a tydzień później zmierzą się w Poznaniu z Wartą (26.11).

RKS Raków Częstochowa - Polonia Warszawa 3:1 (2:1)

61. - Przemysław Szabat
72' - Michał Zapaśnik