RKS Raków - Puszcza Niepołomice 3:1 (1:0)

Raków Częstochowa po zwycięstwie 3:1 nad Puszczą Niepołomice przerwę zimową spędzi na 3. miejscu. Bramki dla czerwono-niebieskich w niedzielnej konfrontacji zdobyli: Hubert Tomalski, Jose Embalo i Adam Czerkas.

Trener Marek Papszun nie mógł desygnować do gry kontuzjowanych Krystiana Wójcika i Tomasa Petraska. Od pierwszej minuty wystąpili między innymi Daniel Boateng i Łukasz Góra.

Mecz rozpoczął się od ataku częstochowian. W 10. minucie po zespołowej akcji częstochowian, którzy wymienili kilka podań, na bramkę z dystansu uderzał Rafał Figiel, a golkiper Puszczy skutecznie interweniował. W odpowiedzi z ostrego kąta strzelał Damian Lepiarz, ale Mateusz Lis był na posterunku. W 22. minucie padła pierwsza bramka. Karol Mondek "wypuścił" prawą stroną Piotra Malinowskiego, ten dośrodkował w pole karne do Huberta Tomalskiego. Nasz skrzydłowy przyjął piłkę i skierował ją do siatki. Przed przerwą mogło być 2:0, kiedy minimalnie pomylił się Embalo.

Portugalczyk w 52. minucie miał jeszcze jedną okazję, kiedy Malinowski dograł futbolówkę z lewej strony, ale wtedy strzał został zablokowany. Ten sam duet w 65. minucie brał udział przy bramce numer 2. Ponownie "Malina" zagrał do naszego napastnika, który tym razem pokonał Marcina Staniszewskiego. Goście rzucili się do odrabiania strat i kilkukrotnie mogli zdobyć kontaktowego gola. Ostatecznie ta sztuka udała im się 4 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Po zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Michał Czarny i pokonał Mateusza Lisa. Nerwowa końcówka spotkania zakończyła się kontratakiem Rakowa, gdzie w rolach głównych wystąpili rezerwowi. Przemysław Oziębała podał do Adama Czerkasa, który oddał strzał, a piłka przeleciała pod nogami Staniszewskiego.

Ostatecznie częstochowianie pokonali Puszczę 3:1. Po 19. kolejkach Raków z dorobkiem 32. punktów plasuje się trzecim miejscu w tabeli. Do rozgrywek ligowych nasz zespół powróci w marcu.

RKS Raków Częstochowa - Puszcza Niepołomice 3:1 (1:0)

1:0 - Hubert Tomalski 22.
2:0 - Jose Embalo 65.
2:1 - Michał Czarny 86.
3:1 - Adam Czerkas 94.