RKS Raków - ROW 1964 Rybnik 2:0 (1:0)

Raków Częstochowa znów zwycięża! Częstochowianie na własnym stadionie pokonali ROW 1964 Rybnik 2:0. Bramki dla czerwono-niebieskich zdobyli Wojciech Okińczyc i Peter Hoferica.

Trener Krzysztof Kołaczy zdecydował się dokonać kilku zmian w wyjściowym składzie względem meczu w Stalowej Woli. W pierwszej jedenastce pojawili się między innymi Wojciech Okińczyc i Kacper Łazaj. Natomiast parę stoperów tworzyli Błażej Cyfert i Adrian Klepczyński, który pod nieobecność Dariusza Pawlusińskiego i Błażeja Radlera pełnił także funkcję kapitana drużyny.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków RKS-u. W 7 minucie w zamieszaniu w polu karnym jeden z rybniczan dotkął piłkę ręką i sędzia Kamil Adamski z Kielc podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Rafał Figiel, ale jego strzał obronił Patryk Procek. Chwilę później częstochowianie mieli rzut rożny. Raków krótko rozegrał stały fragment gry, a piłkę w pole karne dośrodkowywał Figiel, ta trafiła do Okińczyca, a nasz napastnik uderzeniem głową otworzył wynik.

Goście mogli wyrównać po blisko kwadransie gry. Sprzed pola karnego uderzał Płonka, ale niecelnie.

W pierwszych trzech kwadransach Raków przeważał, ale nie mógł tego udokumentować kolejną bramką. Najbliższy tego był Figiel, który po składnej, zespołowej akcji nieczysto trafił w futbolówkę.

Druga część meczu to znacznie śmielsza gra naszych przeciwników, którzy częściej gościli na naszej połowie. Zielono-czarni kilka razy poważnie zagrozili pod bramką strzeżoną przez Mateusza Kosa. Najbliższy szczęścia był w 64 minucie Płonka, ale nasz golkiper nie bez trudu obronił uderzenie rybniczanina sprzed pola karnego.

4 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Błażej Cyfert posłał daleką piłkę do Hofericy. Słowak zauważył, że bramkarz ROW-u stoi wysunięty w polu karnym i zdecydował się na strzał, który dał nam dwubramkowe prowadzenie.

Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie i Raków po czterech meczach bez zwycięstwa w końcu zainkasował komplet punktów.

Kolejnym rywalem częstochowian będą Błękitni Stargard Szczeciński. To spotkanie odbędzie się w niedzielę 25 października o godzinie 12 na stadionie przy ulicy Limanowskiego.

1:0 - Okińczyc 10'
2:0 - Hoferica 87'