RKS Raków - Ruch Chorzów 2:1 (2:0)

RKS Raków pokonał w 30. kolejce Ruch Chorzów 2:1. Bramki dla nas zdobyli Artem Rakhmanov i Jose Embalo.

Trener Marek Papszun do gry desygnował między innymi Mateusza Lisa. Nasz bramkarz wrócił do gry po przerwie spowodowanej kontuzją. Poza tym miejsce znalazło się dla Rafała Figla (pauza w Bielsku-Białej ze względu na nadmiar żółtych kartek) oraz Dariusza Formelli.

Spotkanie bardzo dobrze zaczęło się dla czerwono-niebieskich. Już w 5. minucie RKS objął prowadzenie. Po krótko rozegranym rzucie rożnym dośrodkował w pole karne Formella. Zakotłowało się pod bramką Bankova. Piłka odbiła się od poprzeczki, a następnie głową do siatki piłkę skierował Artem Rakhmanov.

Częstochowianie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Podopieczni Marka Papszuna zdominowali gości, a efektem tego był drugi gol. Tym razem znakomitym podaniem do Jose Embalo popisał się Miłosz Szczepański. Portugalczyk mocnym uderzeniem podwyższył prowadzenie. Raków miał jeszcze kilka okazji, ale do przerwy kibice goli już nie oglądali.

Po zmianie stron częstochowianie nadal przeważali i w pierwszym kwadransie co najmniej dwukrotnie poważnie zagrozili rywalowi. Najpierw Formella dośrodkował do Embalo, a ten nie trafił czysto w futbolówkę. Następnie Portugalczyk odwdzięczył się bardzo dobrym podaniem, ale wypożyczony z Lecha Poznań piłkarz trafił w poprzeczkę.

Z czasem chorzowianie spróbowali jeszcze odwrócić losu meczu. W jednym z nielicznych ataków gości w polu karnym znalazł się Mateusz Hołownia, który w 77. minucie pokonał Mateusza Lisa. Końcówka była bardzo nerwowa, ale podopieczni trenera Dariusza Fornalaka nie zdołali już poważnie zagrozić naszej drużynie. Z kolei częstochowianie mogli podwyższyć prowadzenie. Wprowadzony po przerwie Adam Czerkas dograł do Piotra Malinowskiego, ale Bankov znów był górą. Ostatecznie Raków wygrał 2:1.

W kolejnym meczu nasi zawodnicy zagrają na wyjeździe z GKS-em Tychy. To spotkanie odbędzie się w poniedziałek 14. maja o godzinie 18.

RKS Raków Częstochowa - Ruch Chorzów 2:1 (2:0)

1:0 - Artem Rakhmanov 5'
2:0 - Jose Embalo 22'
2:1 - Mateusz Hołownia 77'