RKS Raków - Warta Poznań 3:1 (1:0)

Raków Częstochowa wygrał 3:1 z Wartą Poznań w 2. kolejce II ligi. Bramki dla czerwono-niebieskich zdobyli: Damian Warchoł, Przemysław Oziębała i Rafał Figiel.

Trener Marek Papszun w stosunku do meczu z Olimpią Elbląg dokonał jednej zmiany. W miejsce Łukasza Góry od pierwszej minuty na boisku pojawił się Adam Mesjasz.

Pierwsze minuty upłynęły spokojnie. Obie drużyny grały ostrożnie. Sygnał do ataku w naszej ekipie dał Tomasz Margol. Pomocnik zakończył niecelnym strzałem zespołową akcję naszej drużyny.

Następnie po zamieszaniu w polu karnym Damian Warchoł trafił w poprzeczkę. Goście odpowiedzieli uderzeniem Krzysztofa Biegańskiego, ale w tej sytuacji znakomitą obroną popisał się Tomasz Loska. Drugą groźna sytuację Warta miała w 40 minucie, kiedy Michał Cywiński strzelal i znowu nasz golkiper interweniował.

Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem z lewej strony dośrodkował Filip Kowalczyk, a Warchoł głową skierował futbolówkę do bramki.

Druga połowa rozpoczęła się niepomyślnie dla Rakowa. Rafał Figiel w polu karnym faulował jednego z graczy Warty i arbiter wskazał na "jedenastkę". Do piłki podszedł Łukasz Białożyt i pewnie uderzył doprowadzając do wyrówania.

W 65 minucie na boisku w miejsce Przemysława Mizgały pojawił się Przemysław Oziębała, dla którego był to debiut w naszej drużynie. "Ozi" w nasze szeregi wniósł sporo ożywiania, a swoją dobrą postawę udokumentował zdobyciem gola w 77 minucie. Piotr Malinowski oddał strzał Mateusz Filipowiak końcami palców zdołał obronić futbolówkę, jednak przy dobitce Oziębały był już bezradny. Raków wyszedł na prowadzenie, które niespełna pięć minut później zostało podwyższone.

Rafał Figiel został sfaulowany przed polem karnym. Sam poszkodowany wykonał rzut wolny, po którym ręką w polu karnym interweniował jeden z zawodników Warty i kibice byli świadkami drugiego rzutu karnego w meczu - tym razem dla RKS-u. Jedenastkę wykorzystał Figiel.

Dwubramkowe prowadzenie częstochowianie "dowieźli" do końca i mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.

We wtorek czerwono-niebiescy jadą do Ostrowca Świętokrzyskiego na mecz z tamtejszym KSZO, będzie to konfrontacja w ramach 1/16 Pucharu Polski.

1:0 - Damian Warchoł 44'
1:1 - Łukasz Białożyt 50'
2:1 - Przemysław Oziębała 77'
3:1 - Rafał Figiel 81' (k)

Kartki:
9' - Ciarkowski
39' - Cyfert
50' - Margol
63' - Malinowski
75' - Kieliba
80' - Spławski

Składy:

RKS Raków: Loska - Petrasek, Mesjasz, Margol, Kowalczyk (88' Zaradny), Figiel, Płonka (70' Czerkas), Malinowsi, Cyfert, Warchoł, Mizgała (65' Oziębała)

Warta: Filipowiak - Marciniak, Dejewski, Kieliba, Kiełb, Ngamayama, Białożyt (83' Brzostowski), Cywiński, Biegański, Ciarkowski (83' Ciarkowski), Spławski.