RKS Raków - Wigry Suwałki 0:1 (0:0)

W meczu 24. kolejki Nice 1 Ligi Raków Częstochowa przegrał z Wigrami Suwałki 0:1. Goście bramkę na wagę trzech punktów zdobyli w doliczonym czasie gry. 

Trener Marek Papszun do gry desygnował między innymi Adama Radwańskiego, dla którego był to debiut w barwach RKS-u. Poza tym w pierwszej jedenastce znalazło się też miejsce dla Krystiana Wójcika. 

W pierwszym kwadransie rywale grali bardzo wysoko starając się przejąć piłkę już pod polem karnym naszego zespołu. Taka postawa na początku sprawiła czerwono-niebieskim problemy, jednak z czasem sytuacja na placu gry się wyrównała, a częstochowianie zaczęli sobie stwarzać okazje do zdobycia gola. Najlepszą Raków miał w 29. minucie, kiedy futbolówka po uderzeniu głową przez Artema Rakhmanova trafiła w słupek. Sytuacje mieli także Zachara i Wójcik, niestety nasi zawodnicy nie potrafili ich sfinalizować.

Po zmianie stron Raków częściej przebywał na połowie rywali, jednak szczelna defensywa Wigier nie pozwalała na wiele częstochowianom. W 65. minucie Malinowski podał do Oziębały, ale uderzenie naszego zawodnika zostało w ostatniej chwili zablokowane. Na domiar złego "Ozi" w tej sytuacji nabawił się kontuzji i kilka minut później został zmieniony przez Jakuba Łabojkę.  

Goście w drugich trzech kwadransach nastawili się na kontrataki i w doliczonym czasie gry to przyniosło efekt. W sytuacji sam na sam z Jakubem Szumskim znalazł się Patryk Klimala, który nie dał szans naszemu golkiperowi. Raków miał jeszcze szansę na wyrównanie, ale po uderzeniu Radwańskiego z rzutu wolnego piłka trafiła w mur. Ostatecznie to goście rzutem na taśmę wywożą z Częstochowy komplet punktów. 

Czerwono-niebiescy nie będą mieli dużo czasu na rozpamiętywanie tego meczu. Już w środę RKS zagra zaległe spotkanie z Odrą Opole. Pierwszy gwizdek rozbrzmi punktualnie o godzinie 19.21. 

RKS Raków Częstochowa - Wigry Suwałki 0:1 (0:0)

Bramki: 
0:1 - Patryk Klimala 91'

Kartki:
7' - Adam Radwański 
21' - Robert Obst
40' - Artur Bogusz
62' - Mateusz Radecki
89' - Adrian Jurkowski

Składy:
RKS Raków: Szumski - Rakhmanov, Góra, Niewulis, Figiel, Radwański, Oziębała (68. Łabojko), Formella (76. Czerkas), Wójcik (64. Mondek), Malinowski, Zachara. 

Wigry Suwałki: Zoch - Remisz, Żyro, Klimala (91. Piekarski), Radecki, Bogusz (81. Kwaśniewski), Rybicki, Spychała, Pylypchuk (68. Iorga), Gąska, Obst. 

Widzów: 2832