RKS Raków – Wisła Puławy 1:0 (1:0)

Niezwykle emocjonujące widowisko zobaczyli dziś kibice Rakowa na Limanowskiego. Po przepięknej bramce Łukasza Kmiecia Raków zwyciężył z Wisłą Puławy 1:0.

Już początek meczu wskazywał na to, że nie będzie to nudne spotkanie. Od pierwszej minuty oglądaliśmy sporo podbramkowych sytuacji. Jako pierwsi zaatakowali goście. W czwartej minucie spotkania podanie otrzymał w polu karnym Rakowa Konrad Nowak ale na posterunku był Mariusz Holik i udanie odebrał mu piłkę. Dwie minuty później sprzed pola karnego na bramkę Wróbla uderzał Lisiecki, a strzał szczęśliwie zablokował Łukasz Buczkowski. Następnie to Raków przejął inicjatywę. W 10 minucie spotkania bliski szczęścia był Pawlusiński ale jego strzał sprzed pola karnego trafił prosto w słupek. Dosłownie kilka sekund później szansę miał Pląskowski ale jego strzał minął bramkę gości. W 25 minucie meczu po rzucie rożnym szczęścia zabrakło z kolei Da Silvie, który z najbliższej odległości przeniósł piłkę ponad bramką. W 31 minucie Raków w końcu dopiął swego. Pawlusiński podawał do Kmiecia a ten uderzył mocno sprzed pola karnego i piłka wpadła do bramki. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem piłkarzy Jerzego Brzęczka.

Na początku drugiej połowy kontuzję odniósł Łukasz Buczkowski i musiał zostać zmieniony. Na boisku zastąpił go Arkadiusz Porochnicki. W 54 minucie tradycyjnie można już powiedzieć strzału z daleka spróbował Dariusz Pawlusiński ale ten strzał zdołał obronić bramkarz. Kolejna ciekawa akcja wydarzyła się w 67 minucie. Lewą stroną szarżował Łukasz Góra , dośrodkował w pole karne do Pląskowskiego ale ten niestety strzelił obok bramki. W 84 minucie jeszcze bliżej szczęścia był Wojciech Reiman. Otrzymał on piłkę w polu karnym i po przyjęciu uderzył z woleja na bramkę. Piłka niestety trafiła w poprzeczkę. Końcówka meczu była bardzo emocjonująca. Raków mógł w 86 minucie podwyższyć prowadzenie za sprawą wprowadzonego na boisko w 73 minucie Serafina ale jego strzał cudem obronili na raty bramkarz i obrońca gości. Mecz zakończył się wynikiem 1:0.

W najbliższą środę piłkarzy Rakowa czeka wyjazd na mecz z MKS-em Kluczbork. Początek spotkania o godzinie 17.00. Już dziś zapraszamy wszystkich do śledzenia relacji live z tego spotkania.
Następne emocje na Limanowskiego z kolei już w najbliższą sobotę. Raków zmierzy się na własnym stadionie z Zagłębiem Sosnowiec. Początek tego spotkania o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy!