RKS Raków - Wisła Puławy 2:1 (2:0)

Raków Częstochowa wraca na zwycięską ścieżkę. W meczu 23. kolejki pokonał Wisłę Puławy 2:1. Bramki dla częstochowian zdobyli Adrian Klepczyński i Rafał Figiel.

RKS do spotkania przystąpił osłabiony bramkiem kontuzjowanych Błażeja Cyferta, Petera Hofericy i Adama Waszkiewicza. W ostatnich dniach choroba zmogła także Wojciecha Okińczyca, który również nie wystąpił w dzisiejszym meczu.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy. Wynik otworzył po 6 minutach Adrian Klepczyński. Raków miał rzut rożny. Po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do kapitana Rakowa, który strzałem w dalszy róg bramki puławian pokonał Patryka Sobczaka.

5 minut później mogliśmy cieszyć się już z dwubramkowego prowadzenia. Dawid Kamiński na prawej stronie podał do Rafała Figla, a ten precyzyjnym strzałem tuż przy słupku dał czerwono-niebieskim drugiego gola.

Raków nie spoczął na laurach i atakował dalej. Nasi piłkarze mieli kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia rezultatu. Jedną z nich miał Carlinhos. Brazylijczyk wpadł w pole karne i oddał celny strzał, ale znakomitą interwencją popisał się golkiper gości. Swoją okazję miał też Damian Warchoł, ale z kolei piłka po jego strzale została wybita z linii bramkowej.

Pierwsza część gry została przedłużona aż o 6 minut. Wszystko to za sprawą kontuzji Patryka Sobczaka. Bramkarz Wisły musiał opuścić boisko, a w jego miejsce na placu gry pojawił się Nazar Penkovets.

Po zmianie stron tempo gry nieco spadło. Raków już tak często nie atakował. Goście z kolei wyczuli swoją szansę. Sygnał do ataku dał Konrad Nowak, jednak wtedy jeszcze skutecznie interweniował Maciej Mielcarz. Jednak nieco ponad kwadrans przed końcem meczu puławianie zdobyli kontaktowego gola. Zamieszanie w polu karnym częstochowian wykorzystał Michał Budzyński.

W ostatnich fragmentach gry Wisła próbowała wyrównać i kilka razy groźnie zrobiło się w naszej szesnastce, jednak do ostatniego gwizdka sędziego wynik już nie uległ zmianie. Raków ostatecznie wygrał 2:1 i odzyskał 3. miejsce w tabeli. Nasz zespół zrównał się punktami z puławianami, ale nasi rywale mają lepszy bilans bramek w bezpośrednim starciu.

Kolejnym rywalem czerwono-niebieskich będzie Olimpia Zambrów. Ten mecz zostanie rozegrany na wyjeździe 2 kwietnia.

1:0 - Klepczyński 6'
2:0 - Figiel 12'
2:1 - Budzyński 74'