RKS Raków wspiera akcję „Zapal się niebiesko dla autyzmu – Częstochowa 2018"

W ramach obchodów Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu w dniach 2  kwietnia w Częstochowie odbędzie się już 6 edycja akcji „Zapal się niebiesko dla autyzmu – Częstochowa 2018". Celem akcji jest propagowanie i rozpowszechnianie  wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu  oraz kształtowanie postaw poszanowania dla „inności", tolerancji i akceptacji osób niepełnosprawnych wśród częstochowian.

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, z Autyzmem i Zaburzeniami Pokrewnymi „DAJ MI CZAS", a współorganizuje także Urząd Miasta Częstochowy, Zespół Szkół Specjalnych Nr 23 im. Janusza Korczaka w  Częstochowie i Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie. Honorowy patronat tak jak co roku obejmie Prezydent Miasta Częstochowy – Krzysztof Matyjaszczyk oraz Jego Ekscelencja  ks. Abp. Wacław Depo, Metropolita Częstochowski.

W ubiegłych latach w wyniku tego wydarzenia podświetlono na niebiesko budynek Ratusza, Pałac Ślubów, Miejską Galerię Sztuki. Zawsze w tym czasie organizowane są również duże koncerty na Placu Biegańskiego.

Nie inaczej będzie w tym roku. 4 kwietnia na Placu Biegańskiego wielkie koncert Mesajah, który także zagra dla autyzmu.

Do akcji włączył się  także nasz klub, który 15 kwietnia mecz z Chrobrym Głogów zagra w szczególności dla osób z autyzmem!
Zagrajmy w tym dniu na niebiesko, zagrajmy i wspierajmy osoby z autyzmem!