RKS Raków - Zagłębie II Lubin 1:1 (0:1)

W drugim sobotnim sparingu Raków Częstochowa zremisował 1:1 z Zagłębiem II Lubin.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli naszych rywali, którzy już w 7. minucie wykorzystali rzut karny i objęli prowadzenie. Z czasem do głosu doszli podopieczni trenera Marka Papszuna. Częstochowianie próbowali między innymi ataków prawą stroną, gdzie niezwykle aktywny był Przemysław Oziębała.

Po zmianie stron czerwono-niebiescy nadal dążyli do wyrównania. Najpierw Paweł Piceluk trafił w poprzeczkę, a następnie ten sam zawodnik w 63. minucie stanął "oko w oko" z golkiperem gości i zdobył gola. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Warto podkreślić, że w drugiej połowie na placu gry pojawił się młody zawodnik Akademii Raków Oskar Krzyżak, dla którego był to debiut w pierwszej drużynie Rakowa.

Sparing z rezerwami Zagłębia był próbą generalną przed startem Nice 1 Ligi. Dokładnie za tydzień na własnym boisku RKS zagra z Miedzią Legnica.

RKS Raków Częstochowa - Zagłębie II Lubin 1:1 (0:1)

0:1 - Przeciwnik 7' (k.)
1:1 - Paweł Piceluk 63'

RKS Raków: Kos - Boateng, Sołowiej, Mesjasz, Oziębała, Zaw. testowany 1, Szcząber, Zaw. testowany 2, Mizgała, Wróbel, Piceluk. Grali także: Górski, Krzyżak, Zaw. testowany 3 i Zaw. testowany 4.