[Rok w Akademii cz. 1] Piotr Malinowski dołącza do Akademii i Rakowa II

Trudno sobie wyobrazić Raków bez Piotra Malinowskiego. Jednym z ważniejszych wydarzeń ostatnich miesięcy było pozostanie na Limanowskiego legendy klubu - Piotra Malinowskiego. Popularny "Malina" postanowił kontynuować swoją bogatą karierę w naszej Akademii.

Długo ważyły się dalsze losy naszego wychowanka. Po zakończeniu sezonu 2020/2021 było wiadomo, że Malinowski nie będzie występował już w pierwszej drużynie Czerwono-Niebieskich, a sam zainteresowany nie ukrywał, że miał propozycje z innych zespołów. Jednak w połowie sierpnia wyjaśniło się, że Piotr nigdzie nie odejdzie. 37-latek zdecydował się na nowy krok w swojej bogatej karierze piłkarskiej. 

 

- Były inne oferty, ale ostatecznie uznałem, że nie chcę się ruszać z Częstochowy. Nie ma co ukrywać, że mam już swoje lata i muszę pomyśleć o tym co będę robił po zakończeniu kariery. Dlatego zdecydowałem, że łączenie gry w piłkę z pracą trenera-analityka na ten moment będzie dla mnie najlepsze - mówił tuż po przejściu do Akademii Piotr Malinowski, który odpowiada za analizę między innymi w zespole U-18. 

 

Dodatkowo oprócz pracy trenera-analityka "Malina" jest także zawodnikiem Rakowa II, który znakomicie radzi sobie w Zina IV Lidze i lideruje w grupie 1. Z nowej roli naszej legendy zadowolony jest też dyrektor Akademii Marek Śledź: - Mam świadomość, że Piotr jest wychowankiem tego klubu. Należy szczególnym szacunkiem obdarzyć osoby ze środowiska, które spędziły efektywnie tyle lat w Rakowie. Idea Akademii jest takowa, aby wychowanka widzieć w różnych perspektywach, nie tylko piłkarza, ale w przyszłości jako pracownika klubu. Piotr z przyjemnością dla mnie dołącza do sztabu szkoleniowego w roli analityka. Czyli swoje bogate doświadczenie jako piłkarze będzie mógł przenosić na forum komunikacji z zawodnikami. Mam nadzieję, że ta rola będzie dla niego rozwojowa, ale też satysfakcjonująca. Jednak nie należy zapominać, że cały czas jest młody duchem piłkarzem i tak ustaliliśmy, że pomoże drużynie rezerw w awansie do 3. ligi. Jednocześnie będąc dobrym mentorem i tutorem dla młodszych kolegów z szatni.

 

Piotr Malinowski wraz z Rakowem zdobył Puchar Polski oraz wicemistrzostw kraju. Oficjalnie został pożegnany jako zawodnik podczas meczu towarzyskiego z MOL Fehervar FC. Numer 13, z jakim występował "Malina" został zastrzeżony i nikt już w pierwszej drużynie nie wystąpi w koszulce z "13" na plecach.