[Rok w Akademii cz. 3] Kacper Trelowski z debiutem

Kacper Trelowski - wychowanek Akademii Raków - 2021 rok na pewno zaliczy do udanych. Nasz bramkarz ma bowiem za sobą debiut w seniorskiej drużynie Czerwono-Niebieskich.

Mijający rok Kacper rozpoczął od wypożyczenia do drugoligowego zespołu Sokół Ostróda. W barwach tej drużyny na trzecim poziomie rozgrywkowym rozegrał 11 spotkań spędzając w bramce łącznie 959 minut. 

 

W przerwie między sezonami osiemnastolatek wrócił do Rakowa i rozpoczął przygotowania do nowej kampanii w pierwszej drużynie. Trelowski został zmiennikiem Vladana Kovacevica. 8 sierpnia 2021 roku Kacper zadebiutował w barwach Rakowa. Rywalem częstochowian była krakowska Wisła. Nasz zespół wygrał na Reymonta 2:1, a Trelowski zebrał bardzo pochlebne recenzje za ten występ. 

 

Na kolejną szansę nasz golkiper czekał nieco ponad miesiąc. Wówczas kontuzji doznał Kovacević, a Kacper ponownie pojawił się między słupkami w konfrontacji ze Stalą Mielec, która zakończyła się zwycięstwem 3:0. Trelowski na długo na pewno zapamięta kolejny mecz ligowy, w którym bronił. W stolicy naszego kraju Raków pokonał Legię 3:2, co było pierwszym zwycięstwem naszej drużyny przeciwko "Wojskowym" w lidze. 

 

Ogółem w rundzie jesiennej Kacper zagrał w 5 meczach ligowych i 3 Pucharu Polski. Ostatni raz na boisku pojawił się 1 grudnia, kiedy w 1/8 finału Pucharu Polski Raków na wyjeździe ograł Bruk-Bet Termalicę 2:0, a Trelowski kolejny raz rozegrał bardzo dobre spotkanie. 

 

Pozytywne występy naszego wychowanka sprawiły, że golkiper otrzymał powołania do młodzieżowej reprezentacji Polski U-21. 

 

Przy okazji warto wspomnieć o innym naszym wychowanku, który dołączył do pierwszej drużyny. Jakub Mądrzyk na swój debiut jeszcze czeka, ale we wcześniej wspomnianym meczu ze Stalą Mielec Kuba zasiadł na ławce rezerwowych. Wówczas doszło do rzadko spotykanej sytuacji, kiedy na najwyższym poziomie rozgrywkom w meczowej osiemnastce było dwóch bramkarzy - wychowanków klubu: 18-letni Trelowski i 17-letni - wówczas - Mądrzyk.