[Rok w Akademii cz. 5] Komplet drużyn w CLJ

2021 rok był wyjątkowy w historii naszej Akademii. Dzięki awansowi drużyny U-18 do Centralnej Ligi Juniorów, mamy komplet trzech drużyn, które rywalizują na szczeblu centralnym.

Czerwono-Niebiescy, którzy rywalizowali wiosną w Lidze Makroregionalnej wygrali te rozgrywki i zapewnili sobie awans do Centralnej Ligi Juniorów U-18. Podopieczni trenera Marcina Salamona nie doznali żadnej porażki, wygrywając w dwunastu meczach, a w dwóch podzielili się punktami z rywalami. Bilans bramkowy Rakowa był imponujący: 90 goli strzelonych i tylko 7 straconych. 

 

Jako beniaminek Raków udanie zaprezentował się w pierwszej części sezonu 2021/2022 Centralnej Ligi Juniorów. Nasz zespół po 17 kolejkach plasuje się na 6. miejscu z dorobkiem 29 punktów. Jednak częstochowianie mają jeden mecz zaległy, a do lidera tracą zaledwie 2 oczka. 

 

Dzięki awansowi nasza Akademia ma teraz trzy drużyny, czyli największy możliwy komplet w rywalizacji na szczeblu centralnym. Zespół U-17 wiosną wygrał rywalizację w grupie C i w półfinale CLJ spotkał się z SMS-em Łódź, jednak górą byli nasi rywale. W rundzie jesiennej nasz zespół zajął 2. lokatę w grupie ustępując jedynie Zagłębiu Lubin. Z kolei ekipa U-15 w pierwszej części sezonu zajęła 2. miejsce, również za Zagłębiem. Natomiast jesienią naszym zawodnikom poszło nieco gorzej i ostatecznie rozgrywki zakończyli na 5. pozycji.