[Rok w Akademii cz. 6] Czerwono-Niebiescy kadrowicze

W 2021 roku dziesięciu zawodników z naszej Akademii zostało powołanych do młodzieżowych reprezentacji Polski.

Wśród zawodników powołanych znaleźli się: Dominik Cieślak, Emanuel Gibała, Mateusz Głowiński, Łukasz Kabaj, Jakub Mikołajczyk, Mateusz WróbelMiłosz Rogula oraz Kacper Trelowski. Pierwszych czterech piłkarzy zostało powołanych do reprezentacji Polski U-15. Dodatkowo Kabaj otrzymał zaproszenie na zgrupowanie kadry U-16, w której zanotował występy. Nasz zawodnik wystąpił w spotkaniach sparingowych przeciwko Łotwie i Słowenii. Środkowy obrońca zaliczył w tych pojedynkach asysty. Z kolei Rogula - podobnie, jak Kabaj - także został powołany do reprezentacji U-16. Kacper Trelowski zyskał uznanie u trenerów kadr U-19 i U-21.

 

Nie zapominamy o powołaniu naszego zawodnika Oskara Krzyżaka, który aktualnie zbiera szlify w pierwszoligowej Skrze. 

 

Dodatkowo regularnie powoływany do kadry Mołdawii w 2021 roku był Tudor Butucel. Jego drużyn  rywalizowała w eliminacjach Mistrzostw Europy U-19. 

 

Liczymy, że w 2022 roku liczba naszych zawodników w kadrze wzrośnie.