[Rok w Akademii cz. 7] Otwarcie Bursy, 5 lat SMS-u

W 2021 roku minęło 5 lat od założenia Szkoły Mistrzostwa Sportowego RKS Raków Częstochowa. W tym też roku otwarto niepubliczną Bursę, w której mieszkają uczniowie naszej szkoły.

Przez 5 lat SMS bardzo zmienił swój wygląd. Sale zostały wyremontowane i wyposażone w sprzęt multimedialny ułatwiający naukę. Z kolei wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna sprawia, że wychowankowie Rakowa mogą liczyć na wysoki poziom edukacji.

 

Nasi uczniowie mogą pochwalić się osiągnięciami sportowymi. Absolwenci Michał Skóraś (obecnie Lech Poznań) i Oskar Krzyżak mają za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Z orzełkiem na piersi w zespole U-16 grał także obecny uczeń Łukasz Kabaj. Do kadry powoływany też jest Kacper Trelowski. Młody golkiper na dobre zadomowił się w pierwszej drużynie Rakowa, w której dostał już szansę kilku występów w bramce Czerwono-Niebieskich. 

 

Wspomnieć też możemy o nagrodach w dziedzinach nauczania. Oliwier Siuda został laureatem Olimpiady z wiedzy ekologicznej, a Tymoteusz Trzepizur, także otrzymał wyróżnienie laureata w prestiżowym konkursie "Kim chcę zostać w przyszłości?". 

 

Więcej o SMS-ie znajdziecie TUTAJ.  

 

Ważną datą w istnieniu SMS-u, jak i całej Akademii jest 30 sierpnia 2021. To właśnie wtedy podpisano umowę o współpracy Fundacji Przyjaciele Rakowa (organ nadzorujący SMS), a Regionalnym Funduszem Gospodarczym. Jednym z punktów umowy było utworzenie na terenie ośrodka Leśna Radość, którego właścicielem jest RFG, niepublicznej bursy RKS Raków Częstochowa. 

 

Obecnie w ośrodku, który znajduje się w Jastrzębiu koło Poraja zakwaterowanych jest blisko 70 uczniów. Mają oni do dyspozycji bardzo dobre warunki do mieszkania i nauki. Mogą także korzystać między innymi z systemu saun, boiska do siatkówki i kortu tenisowego. Dzięki systemowi transportu, jaki funkcjonuje w naszej Akademii, uczniowie w sposób bardzo dobrze zorganizowany są dowożeni zarówno do Bursy, jak i Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz na obiekty treningowe.