ROW Rybnik - RKS Raków 1:2 (1:1)

Raków wygrał drugi raz z rzędu! Tym razem czerwono-niebiescy pokonali 2:1 na wyjeździe ROW Rybnik. Bramki dla nas zdobyli: Przemysław Oziębała i Rafał Figiel.

Pierwsi do ataku rzucili się częstochowianie, którzy mieli dwie dogodne sytuacje do otworzenia wyniku. Najpierw po rzucie rożnym bliski był Tomas Petrasek, a następnie z dystansu próbował Jakub Łabojko, ale czujny był bramkarz ROW-u Daniel Kajzer. Jednak gola pierwsi zdobyli rywale. Arbiter dopatrzył się w polu karnym faulu Łukasza Sołowieja, a Mariusz Zganiacz w 12. minucie pewnie wykorzystał jedenastkę.

Raków zadomowił się na połowie rywala szukając wyrównania. W 26. minucie gry ta sztuka się udała, kiedy Peter Mazan dośrodkował do Przemysława Oziębały, a ten skierował głową piłkę do bramki. W kolejnych fragmentach obraz gry się nie zmienił, Częstochowianie zdominowali rybniczan, ale efektów bramkowych w pierwszej połowie już nie oglądaliśmy.

Po zmianie stron Raków nadal był stroną przeważającą. W 53. minucie groźny strzał z dystansu Tomasza Wróbla był minimalnie niecelny. Kilka chwil później w podobnej sytuacji znalazł się Rafał Figiel, ale futbolówka znowu minęła bramkę ROW-u. Po nieco ponad godzinie gry po długim rajdzie Adam Czerkas wpadł w pole karne i tam został sfaulowany. Do piłki podszedł kapitan RKS-u i wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 2:1.

Podopieczni Marka Papszuna próbowali zdobywać kolejne bramki, brakowało jednak wykończenia. Z kolei gospodarze mecz kończyli w osłabieniu: drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Dominik Budzik. Ostatecznie w Rybniku Raków wygrał 2:1 i utrzymał drugie miejsce w tabeli. W 24. serii spotkań zmierzymy się na własnym boisku z Siarką Tarnobrzeg (1. kwietnia, godzina 15:00).

ROW Rybnik - RKS Raków Częstochowa 1:2 (1:1)