Rozbijamy szklane ściany! Bezpłatne treningi dla dzieci uchodźców

Akademia Rakowa, która "rozbija szklane ściany", zaprasza na bezpłatne zajęcia z piłki nożnej dla dzieci uchodźców z terenów ogarniętych konfliktem zbrojnym przebywających w Częstochowie lub okolicy i uprawiających piłkę nożną w rocznikach 2016-2007.

Testowe zajęcia treningowe będą realizowane po uprzednim mailowym zgłoszeniu rodzica lub opiekuna dziecka na adres [email protected]. Niezwłocznie po zgłoszeniu z zainteresowanym rodzicem skomunikuje się trener odpowiedzialny za szkolenie w danym roczniku i ustali szczegóły uczestnictwa. Udział w zajęciach nie ma charakteru celowego i nie jest związany z żadnymi działaniami scoutingowymi lub transferowymi, a jedynie jest możliwością na profesjonalne kontynuowania szkolenia dedykowane dzieciom, uniemożliwione czasowo sytuacją społeczną.

 

Klub wprowadza także ułatwienia w aplikowaniu o pracę dla uchodźców z Ukrainy. Wnioski wraz z referencjami można składać w dowolnym języku na adres [email protected].

 

Wsparcie dla narodu ukraińskiego ogłosił także sponsor główny Rakowa, firma x-kom, która wraz z al.to i Combat zadeklarowały przekazanie podstawowych środków pierwszej potrzeby oraz specjalistycznego sprzętu survivalowego. We wszystkich spółkach grupy x-kom pojawiły się także oferty pracy przyjazne dla uchodźców z Ukrainy.