Ruch Radzionków - Raków II 2:0 (0:0)

Mimo wyjazdowej porażki z Ruchem Radzionków (0:2), drugi zespół Rakowa zapewnił sobie utrzymanie w IV lidze. Częstochowianie zakończyli sezon na jedenastym miejscu.

Przeciwko Ruchowi, trener Rakowa II Dawid Krzętowski miał do dyspozycji wyłącznie juniorów trenujących w naszym klubie. Najmłodszy z nich miał siedemnaście lat, a najstarszy dziewiętnaście. Na tle weteranów z Radzionkowa, młody zespół Rakowa pozostawił po sobie dobre wrażenie. Po pierwszej połowie częstochowianie mogli prowadzić, ale wybornych okazji do zdobycia bramek nie wykorzystali: Kajetan Sikora i Dominik Kurek.

Po zmianie stron zaprocentowało doświadczenie piłkarzy Ruchu, którzy w odstępie zaledwie dwóch minut strzelili dwie bramki i prowadzenia nie oddali już do końca meczu. Mimo porażki, Krzętowski zadowolony był z postawy swojego zespołu. – Chłopakom należą się gratulacje za zaangażowanie oraz realizowanie zadań taktycznych. Szkoda niewykorzystanych sytuacji zwłaszcza w pierwszej połowie. W drugiej połowie górę wzięło doświadczenie rywali, który mieli dwie sytuacje i strzelili dwie bramki – podsumował sobotnie spotkanie szkoleniowiec Rakowa II.

Raków II zakończył sezon na 11. miejscu w tabeli, z dorobkiem 39. punktów.

Raków II: Frątczak – Nowakowski (76. Szczepański), Małolepszy, Kowalczyk, Boral, Kurek (65. Gawron), Dobosz, Sikora, Sośniak (87. Nowak), Jaworski (73. Stelmach), Rumin.