Rusłan Babenko nowym piłkarzem Rakowa!

To szósty letni transfer naszego klubu. Do zespołu “Czerwono-Niebieskich” dołączył Rusłan Babenko! Jego kontrakt obowiązywać będzie do czerwca 2020 roku. Klub ma możliwość przedłużenia umowy o kolejne dwa lata.

Rusłan Babenko to urodzony w Dniepropetrowsku 26-letni środkowy pomocnik. Jego pierwszym klubem był miejscowy Dnipro. Grał też dla Wołynia Łuck, Zorii Ługańsk oraz FK Bodø/Glimt. W sezonie 2018/2019 reprezentował barwy Czernomorca Odessy. W barwach klubu z Odessy wystąpił w 28 meczach, zdobył jedną bramkę i zanotował jedną asystę. Babenko grał też w młodzieżowych reprezentacjach Ukrainy, zaliczając łącznie 41 meczów dla kadry.

 - Spodobał mi się styl gry, jaki preferuje trener Marek Papszun. Sama Ekstraklasa rozwija się z każdym kolejnym sezonem. To interesujący kierunek, by wykonać następny krok w mojej karierze. Jestem środkowym pomocnikiem, chcę dać drużynie odpowiedni balans i pozwolić utrzymywać się dłużej przy piłce. Mam nadzieję, że pomogę zespołowi osiągnąć założone cele  - powiedział Babenko.

Rusłan, witamy #WRAKOWIE!