Rycerz nową maskotką Rakowa!

Mamy nowego asa w czerwono-niebieskiej talii! Rycerz, któremu wspólnie wybierzemy imię, został nową maskotką Rakowa Częstochowa.

Odwaga, męstwo, rozsądek, oddanie i sprawiedliwość to jedne z charakterystycznych cech etosu rycerskiego. To istotne wartości dla kibiców niezależnie od wieku. Są to też cechy, które idealnie oddają charakter zawodników Rakowa, którzy w trakcie meczu toczą wiele pojedynków z rywalami, a reprezentowanie i bronienie czerwono-niebieskich barw jest ich obowiązkiem i powodem do dumy.

 

Konotacji rycerza i rycerskości z Rakowem jest dużo więcej. Rycerze spod Jasnej Góry to popularne określenie zarówno kibiców jak i piłkarzy. Wartości reprezentowane przez naszą nową maskotkę oddają cechy i misję klubowej Akademii, która kształci młodych adeptów. 

 

Pierwszą okazją do spotkania z rycerzem będzie poniedziałkowy mecz Rakowa z Miedzią Legnica. Klubowa maskotka pojawi się w strefie FanZone, która będzie otwarta od godziny 15:00. 

 

Jakie imię ma nosić rycerz? Czekamy na Wasze propozycje do piątku! Wysyłajcie je na adres [email protected].

 

Z okazji przybycia dzielnego rycerza zróbmy razem coś dobrego! Zachęcamy Was do wsparcia 19-letniej Marty, która z pomocą koni przechodzi leczenie zwane hipoterapią i startuje z sukcesami w zawodach jeździeckich dla niepełnosprawnych. Koszty przygotowań do wyjazdów na turnieje są bardzo wysokie, dlatego potrzebna jest pomoc osób dobrej woli. Wsparcie można przekazać w linku do zbiórki: zrzutka.pl/jaskza