Rzut karny na wagę złota. Wygrywamy z Wartą Poznań 1:0!

W meczu 11. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa wygrał z Wartą Poznań 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Vladislavs Gutkovskis.

Początek był bardzo spokojny. Goście nie zaskoczyli swoją taktyką nikogo, ustawili się głęboko w obronie i cierpliwie wyczekiwali na kontrataki. Pierwsza taka szansa nadarzyła się w 14. minucie, ale dośrodkowanie z prawej strony zostało sparowane przez naszego obrońcę na rzut rożny. Chwilę później błędu w obronie dopuścił się Andrzej Niewulis, a zawodnicy Warty znaleźli się w dogodnej sytuacji do zdobycia gola. Na nasze szczęście Jan Grzesik nie potrafił jej wykorzystać i jego strzał został zablokowany.

W 28. minucie Czerwono-Niebiescy wpakowali piłkę do siatki. Wrzutkę z prawej strony od Daniela Bartla zamknął Oskar Zawada, ale radość trwała zaledwie chwilę. Po kontakcie z wozem VAR sędzia Stefański podjął decyzję o nieuznaniu tego gola. W 35. minucie rzut wolny z okolic naszego pola karnego wykonywał Jakub Szumski. Posłał długą piłkę, która przeszła linię defensywy rywala. Dopadł do niej Ivi Lopez, który przed sobą miał już tylko Daniela Bielicę, ale uderzył minimalnie obok słupka. Do końca pierwszej odsłony spotkania nie było już większego zagrożenia pod bramkami obu zespołów. Piłkarze do szatni schodzili przy remisie 0:0.

Po przerwie gra Czerwono-Niebieskich w dalszym ciągu nie wyglądała najlepiej. Trener Feio szybko dokonał zmian w składzie i na placu gry w 54. minucie pojawili się Igor Sapała i Vladislavs Gutkovskis. Już po 6. minutach bardzo dobrą sytuację miał Patryk Kun, ale z bliskiej odległości uderzył niecelnie. Mecz się nieco ożywił od tego momentu i stworzyliśmy kilka groźnych ataków. Niestety brakowało wykończenia w kluczowych momentach.

W 89. minucie poważnego błędu dopuścił się obrońca Warty. Sfaulował w polu karnym naszego zawodnika, a sędzia Daniel Stefański wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł Vladislavs Gutkovskis i nie pomylił się. Udowodnił, że jest świetnym wykonawcą rzutów karnych. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Rakowa 1:0.

Raków Częstochowa - Warta Poznań 1:0 (0:0)

Raków: Szumski - Piątkowski, Niewulis, Schwarz, Bartl (46. Tudor), Poletanović (54. Sapała), Kun (83. Malinowski), Cebula (73. Szelągowski), Ivi Lopez, Zawada (54. Gutkovskis)

Warta: Bielica - Kuzdra, Kieliba, Ivanov, Kiełb, Laskowski, Trałka, Grzesik, Czyżycki, Jakóbowski (66. Spychała), Kuzimski

Bramki: Gutkovskis (90.)

Żółte kartki: Cebula (34.), Szelągowski (79.) - Laskowski (72.), Spychała (75.), Ivanov (77.)