SE QUEDA! Ivi López zostaje w Rakowie!

Najlepszy piłkarz PKO BP Ekstraklasy poprzedniego sezonu, Ivi López podpisał nowy kontrakt z Rakowem Częstochowa, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2026.

Hiszpan na Limanowskiego 83 trafił we wrześniu 2020 roku. W czerwono-niebieskich barwach zanotował dotychczas 78 występów, zdobywając 35 bramek. 28-latek jest wiodącym zawodnikiem Rakowa, z którym w ostatnich dwóch sezonach dwukrotnie świętował Puchar oraz Superpuchar Polski, a także wicemistrzostwo kraju.  

 

Hiszpan w swoim premierowym sezonie w barwach Rakowa strzelił 13 goli i znacząco przyczynił się do sukcesów drużyny. Królem i to dosłownie okazał się w sezonie 2021/2022, kiedy z dorobkiem 20 bramek został królem strzelców PKO BP Ekstraklasy, wygrywając także klasyfikację kanadyjską. Ponadto podczas Gali Ekstraklasy 28-latek został laureatem trzech nagród: Piłkarz Sezonu, Pomocnik Sezonu oraz Król Strzelców.

 

 

- Jestem tutaj bardzo szczęśliwy i dobrze traktowany, więc cieszę się z przedłużenia kontraktu. Tutaj dobrze się bawię, czerpię z tego satysfakcję i wygrywam tytuły. Myślę, że to jedne z najlepszych lat. Będzie to już trzeci i miejmy nadzieję, równie udany rok jak poprzedni - mówi Ivi López. 

 

- Bardzo cieszymy się, że udało nam się zatrzymać zawodników będących liderami nie tylko drużyny, ale też całej ligi. Takim piłkarzem na pewno jest Ivi. Chcemy zbudować zespół, który będzie w stanie rywalizować o najwyższe cele i przyniesie dużo radości kibicom. Dzięki determinacji całego klubu dziś wykonaliśmy ku temu duży krok - mówi Robert Graf, dyrektor sportowy Rakowa.

 

#IVI2026

 

Ivi, gratulujemy nowego kontraktu i życzymy kolejnych sukcesów!