Sebastian Musiolik odchodzi do Pordenone

Sebastian Musiolik odchodzi z Rakowa Częstochowa do włoskiego Pordenone, klubu występującego we włoskiej Serie B (drugi poziom rozgrywkowy). Umowa zawiera wypożyczenie do końca sezonu 2020/21 z opcją pierwokupu przez Włochów.

Sebastian dołączył do Czerwono-Niebieskich 25 czerwca 2018 roku. Wcześniej reprezentował barwy drugoligowego ROW-u 1964 Rybnik. W debiutanckim sezonie wystąpił w 27 spotkaniach na boiskach 1. Ligi i strzelił 7 bramek, czym znacznie przyczynił się do mistrzostwa i awansu do PKO Ekstraklasy.

 

Sezon 2019/20 już na najwyższym szczeblu ligowym w Polsce Musiolik zakończył z bilansem 35 spotkań, 6 bramek i 2 asyst. W Pucharze Polski zagrał 3-krotnie, ale nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

 

W obecnej kampanii pełnił już rolę zmiennika. Zagrał 14 minut w meczu pucharowym z Sandecją Nowy Sącz, a w PKO Ekstraklasie meldował się na murawie 4 razy i rozegrał łącznie 39 minut. Nie udało mu się wpisać na listę strzelców. Wierzymy jednak, że sztuka ta uda się na włoskich boiskach.

 

Seba, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!