[Sekcja kobiet] Czas na ligową rywalizację

Piłkarki sekcji kobiecej Rakowa Częstochowa mają za sobą ostatnie sparingowe szlify przed rozpoczęciem kampanii. W najbliższy weekend sezon rozpoczną juniorki młodsze i młodziczki.

Po pożytecznych, wyjazdowych grach kontrolnych z zespołami juniorskimi Ślęzy Wrocław i Czarnych Sosnowiec, podopieczne trenerek Kapały i Wójcik w miniony weekend zagrały kolejne mecze sparingowe.  

 

Tym razem młodziczki Rakowa w sobotę, 19 sierpnia mierzyły się z MLKS Woźniki i po dobrej grze zwyciężyły w tym spotkaniu 4:0. Z dziewczętami z Woźnik miała skonfrontować się również najmłodsza żeńska grupa szkoleniowa Rakowa, jednak ostatecznie ze względu na problemy kadrowe drużyny z Woźnik, nasze zawodniczki zagrały sparing wewnętrzny. Dzień później ostatni sprawdzian przed ligową kampanią zaliczyły w kapitalny sposób juniorki młodsze. Zespół U-16 rozbił rówieśniczki z Górnika Zabrze aż 8:0. Wysoka wygrana na koniec okresu przygotowawczego stanowi zatem dobry prognostyk u progu ligowych zmagań. 

 

W najbliższą sobotę ponownie z Czarnymi Sosnowiec zmierzą się młodziczki Rakowa. Mecz zostanie rozegrany w Sosnowcu o 11:00. Również z Czarnymi Sosnowiec zagrają dzień później juniorki młodsze. Spotkanie odbędzie się na boisku bocznym przy #L83, a jego poczatek zaplanowano na godzinę 16:30.