[Sekcja kobiet] Nadia Szczukocka z występami w reprezentacji U-15

Nadia Szczukocka zadebiutowała w oficjalnym meczu żeńskiej reprezentacji Polski U-15. Piłkarka Rakowa Częstochowa wystąpiła w dwumeczu kontrolnym z reprezentacją Czech.

Nadia Szczukocka została zaproszona na kolejne spotkanie kadry U-15. W ramach zgrupowania Polki dwukrotnie zmierzyły się z Czeszkami. W meczu rozegranym 20 września w Nachodzie Nadia wystąpiła od pierwszej minuty i zeszła z murawy po zmianie stron. Rewanż odbył się trzy dni później w Dzierżoniowie. W  tym spotkaniu reprezentantka Rakowa pojawiła się na boisku w 51. minucie.

 

Były to pierwsze, historyczne występy w biało-czerwonych barwach w wykonaniu piłkarki wychowanej przez sekcję kobiecą Rakowa Częstochowa. Zadowolenia z tego faktu nie ukrywa koordynatorka sekcji kobiecej, trenerka Magdalena Kapała: – "Bardzo się cieszymy z debiutu Nadii w narodowych barwach. To duże wydarzenie zaróno dla samej zawodniczki, jak i sekcji kobiecej Rakowa Częstochowa. Mamy nadzieję, że ten debiut doda jeszcze większej motywacji do pracy Nadii, ale i też pozostałym zawodniczkom. Wszystkie bardzo ciężko pracujemy, aby wspólnie się rozwijać. Będziemy dążyć, by jak największa ich liczba była powoływana na różnego rodzaju zgrupowania" – podkreśla Kapała.

 

Nadii Szczukockiej składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy całego mnóstwa występów w narodowych barwach!