[Sekcja kobiet] Niedziela na piątkę

Miniona niedziela była szczególnie udana dla dziewcząt reprezentujących Raków Częstochowa. Zarówno juniorki młodsze, jak i młodziczki wygrały swoje mecze w stosunku 5:0.

W niedzielne przedpołudnie na boisku w Żarkach zawodniczki Rakowa U-16 mierzyły się z ROW-em Rybnik. Podopieczne Magdaleny Kapały i Justyny Wójcik prezentują się na boisku coraz lepiej, co zademonstrowały w starciu z ROW-em Rybnik. Zawodniczki z Rybnika w ostatnim meczu zostały zepchnięte do defensywy przez niemalże całą długość jego trwania. Juniorki młodsze Rakowa odniosły zdecydowane zwycięstwo, a na listę strzelczyń wpisały się: Kinga Polok (x2), Laura Górniok, Wiktoria Ciesielska i Zofia Michno. 

 

Dzięki tej wygranej podopieczne trenerek Kapały i Wójcik po siedmiu seriach gier znajdują się na 6. pozycji w ligowej klasyfikacji. W nadchodzącą sobotę juniorki młodsze Rakowa zagrają z ostatnim w tabeli Diamond Academy Rogoźnik. 

 

Drugim z “meczów na piątkę” było spotkanie młodziczek z MLKS-em Woźniki. Piłkarki Rakowa do lat 13 wygrały z MLKS-em Woźniki, tym samym kończąc serię trzech spotkań bez zwycięstwa. Dla młodziczek Rakowa była to druga wygrana w obecnej kampanii, ale pierwsza z czystym kontem. Mecz był dość mocno jednostronny i zawodniczki Rakowa szybko zdominowały swoje rywalki. Do siatki przeciwniczek trafiały: Natalia Ujma (x2), Roksana Olejniczak (x2) i Berenika Dziewierczak. 

 

Po niedzielnym zwycięstwie piłkarki Rakowa U-13 przesunęły się na 9. pozycję w tabeli. W kolejnym meczu dziewczęta trenowane przez Magdalenę Kapałę i Justynę Wójcik zmierzą się przed własną publicznością z Tygryskami Świętochłowice.