[Sekcja kobiet] Pracowity sierpień

Młode piłkarki Rakowa Częstochowa przygotowują się do sezonu w trzech/czterech kategoriach wiekowych. Nad rozwojem piłkarskim dziewcząt pilnie pracują trenerki Magdalena Kapała oraz Justyna Wójcik.

Obecnie sekcja kobiet składa się z trzech grup treningowych, w których łącznie trenuje około dziewczynek. Sekcja w dalszym ciągu prowadzi nabór dla roczników 2011-2015. Pod okiem dwóch pełnych pasji trenerek zawodniczki czynią systematyczne postępy, o czym świadczą między innymi niedawne podołania na zgrupowanie konsultacyjne śląskiej kadry dla sześciu z nich.  

 

Piłkarki Rakowa Częstochowa rozpoczęły treningi 31 lipca. Oprócz kilkunastu jednostek treningowych zawodniczki zdążyły także zmierzyć się w meczach kontrolnych ze Ślęzą Wrocław oraz Czarnymi Sosnowiec. W obu wyjazdach wzięły udział wszystkie trzy grupy szkoleniowe. Wygrać swój mecz zdołały jedynie najmłodsze z piłkarek, drużyny U-16 oraz U-13 musiały uznać wyższość rywalek z Wrocławia i Sosnowca. 

 

Rozgrywki Śląskiej Ligi Juniorek Młodszych oraz Śląskiej Ligi Młodziczek startują w weekend 26-27 sierpnia. Najmłodszy zespół dziewcząt rywalizować będzie w Lidze Żaków. "Jesteśmy w trakcie przygotowań do nowego, wymagającego sezonu, który jest przed nami. Dziewczyny solidnie pracują na treningach, co na pewno cieszy. Udało nam się również rozegrać wartościowe sparingi z bardzo wymagającymi zespołami. Cieszy fakt, że zapraszają nas do gry nie tylko zespoły z województwa Śląskiego, dzięki czemu dziewczyny mogą rywalizować z czołowymi zespołami w kraju, z różnych województw. Rywalizacja z takimi drużynami pokazuje, ile jeszcze pracy przed nami, ale daje również optymizm na przyszłość. W poszczególnych kategoriach wiekowych w głównej mierze trzon zespołu stanowią zawodniczki młodsze, a mimo wszystko podejmują na boisku fajną rywalizację.  Bardzo cieszą również powołania dziewcząt do kadry, gdyż zależy nam, aby jak największa liczba ich tam trafiła.  Z niecierpliwością czekamy na start sezonu”. – mówi trenerka Magdalena Kapała, koordynator sekcji kobiecej Rakowa. Z uwagą będziemy przyglądać się postępom naszych zawodniczek.