[Sekcja kobiet] Punkty Juniorek Młodszych. Dziewczęta w kadrze wojewódzkiej

Żeński zespół Rakowa do lat 16 rozpoczął zmagania ligowe od porażki i zwycięstwa. Zmagania młodziczek z Czarnymi Sosnowiec przełożono na inny termin.

W miniony weekend kampanię 2023/2024 wystartowały Juniorki Młodsze Rakowa. Podopieczne Magdaleny Kapały i Justyny Wójcik na inaugurację sezonu zmierzyły się z Czarnymi Sosnowiec. W tym spotkaniu lepsze okazały się piłkarki z Sosnowca, które wygrały 4:2. Juniorki Rakowa spisały się jednak bardzo dzielnie, zostawiając na boisku mnóstwo serca i wysiłku. Bramki dla naszego zespołu zdobyły Nadia Szczukocka i Kinga Polok. Mecz młodziczek, który miał się odbyć tego samego dnia, został przełożony na 13.09.2023. 

 

W drugim spotkaniu piłkarki Rakowa po świetnej postawie pokonały reprezentantki Górnika Zabrze 3:0 Zwycięstwo było bardzo cenne, ponieważ osiągnięte na terenie rywala. Na listę strzelców w tym meczu wpisywały się: Zuzanna Miszczak, Alicja Nosal oraz Emilia Grabowska. 

 

Dobre wieści możemy także zakomunikować w kwestii powołań dziewcząt do kadr. Nadia Szczukocka przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Polski kobiet U-15 w Siedlcach. Śląski Związek Piłki Nożnej rozesłał powołania do kadry U-15 na I turniej kwalifikacyjny kadr wojewódzkich. Powołane zostały trzy zawodniczki Rakowa: Nadia Szczukocka, Alicja Nosal i Zofia Michno.  

 

W kolejnej serii gier Juniorki Rakowa zagrają u siebie z Diamond Academy Rogoźnik. Ten mecz odbędzie się później niż planowano, gdyż na prośbę przeciwnika spotkanie rozegrane zostanie w czwartek 14.09 o godz. 16.30. Natomiast w najbliższą niedzielę, 3 września wyjazdowe spotkanie z Tygryskami Świętochłowice rozegrają młodziczki Rakowa.