[Sekcja kobiet] Udane tygodnie juniorek młodszych. Młodziczki dzielnie walczą w lidze

Wrzesień to pracowity miesiąc również dla sekcji kobiet Rakowa Częstochowa. Podopieczne Magdaleny Kapały i Justyny Wójcik walczą o punkty w ramach Ślaskiej Ligi Juniorek Młodszych i Śląskiej Ligi Młodziczek.

Wraz z początkiem września dobrą dyspozycję złapały nasze juniorki młodsze. Zawodniczki Rakowa do lat 16 na inaugurację sezonu przegrały z Czarnymi Sosnowiec. Od tamtej pory drużyna prowadzona przez trenerki Kapałę i Wójcik prezentuje się znakomicie. Piłkarki Rakowa wygrały cztery ostatnie mecze, strzelając w nich aż 50 bramek i tracąc zaledwie 4.   

 

W pierwszym z tych spotkań żeńska drużyna Rakowa U-16 pokonała w wyjazdowym meczu Górnik Zabrze 3:0. Bramki, które zapewniły dziewczynom trzy punkty, zdobyły: Zuzanna Miszczak, Alicja Nosal i Emilia Grabowska. Drugie ligowe zwycięstwo podopieczne trenerek Kapały i Wójcik odniosły 10 września, w Skoczowie. Dziewczyny nie pozostawiły rywalkom wątpliwości. Kobiecy Raków U-16 pokonał miejscową Wisłę 10:2.

 

Trzecie, najbardziej okazałe zwycięstwo juniorki młodsze odniosły w miniony czwartek, pokonując Diamond Academy Rogoźnik 22:2. Ostatnie z kwartetu zwycięstw miało miejsce w minioną niedzielę. Tym razem piłkarki Rakowa Częstochowa pokonały MLKS Woźniki 15:0.   

 

Dzięki tym wygranym kobiecy zespół Rakowa U-16 wspiął się w tabeli na 3. pozycję. W kolejnym spotkaniu juniorki młodsze Rakowa czeka wyjazd do wicelidera rozgrywek, Mitechu Żywiec. 

 

Wrześniowy dorobek młodziczek Rakowa prezentuje się nieco mniej okazale, niemniej jednak dziewczyny zawsze dają z siebie 100% zaangażowania. 3 września młodziczki rozegrały swój pierwszy mecz, w którym zdobyły jedyne jak dotąd trzy punkty. Żeński zespół Rakowa U-13 pokonał w delegacji Tygryski Świętochłowice 4:1. W kolejnych dwóch spotkaniach piłkarki Rakowa U-13 musiały niestety uznać wyższość rywalek. Podopieczne Magdaleny Kapały i Justyny Wójcik przegrały 1:5 z Górnikiem Zabrze i 0:4 z Rekordem Bielsko-Biała. 

 

Po trzech rozegranych spotkaniach żeński zespół Rakowa U-13 znajduje się na 10. pozycji w tabeli Śląskiej Ligi Młodziczek. W kolejnym meczu młodziczki z Limanowskiego zmierzą się z GKS-em Katowice.  

 

W tym samym czasie najmłodsza z grup szkoleniowych rywalizuje w Lidze Żaka. Żeńska drużyna Rakowa U-10 wystąpiła także na częstochowskiej edycji turnieju Ekstra Talent, gdzie wygrała miniturniej. Oprócz tego, najmłodsze piłkarki Rakowa zwyciężyły w trzech turniejach Ligi Żaka.