[Sekcja kobiet] Udane zakończenie rundy

W ostatniej serii gier podopieczne trenerek Magdaleny Kapały i Justyny Wójcik odniosły dwa cenne i mocno wypracowane zwycięstwa. Żeński zespół U-13 pokonał 1:0 częstochowską Skrę, a juniorki młodsze wygrały 8:0 z AP Jastrzębie-Zdrój.

Nasze zawodniczki z roczników 2011-2013 mają za sobą trudną jesień, pełną walki i nauki. Drużyna Rakowa U-13 złożona głównie z młodszych zawodniczek nie była stawiana w gronie faworytów i ostatecznie z dorobkiem 13 punktów podopieczne trenerek Kapały i Wójcik zajęły w lidze 8. pozycję w Śląskiej Lidze Młodziczek. W łącznie rozegranych 11 spotkaniach młodziczki Rakowa odniosły 4 zwycięstwa, 1 remis i sześciokrotnie przegrały. Drużyna legitymuje się bilansem bramkowym 19:28.  

 

Ostatni mecz jesieni w wykonaniu żeńskiego Rakowa U-13 to prestiżowe zwycięstwo ze Skrą Częstochowa. Młodziczki Rakowa rozgrywały mecz zaledwie w dziewiątkę, bez zawodniczek rezerwowych. O zwycięstwie w tej niezwykle wyrównanej rywalizacji zadecydowała determinacja oraz cechy wolicjonalne. Bramkę na wagę trzech punktów w meczu kończącym rundę zdobyła Natalia Ujma. Wygrana ze Skrą stanowi zwieńczenie udanego końcowego okresu w wykonaniu kobiecej drużyny U-13. Podopieczne trenerek Wójcik i Kapały w trzech ostatnich meczach zanotowały 2 wygrane i remis.

 

Starsza z kobiecych drużyn Rakowa również zakończyła piłkarską jesień w efektowny sposób. Juniorki młodsze w miniony weekend pokonały Akademię Piłkarską Jastrzębie-Zdrój, wygrywając wyjazdowy mecz aż 8:0. Dzięki temu zwycięstwu nasze zawodniczki zajęły na koniec rundy 7. lokatę. W dotychczasowych 12 ligowych grach juniorki młodsze Rakowa nie zanotowały żadnego remisu. Kobiecy zespół Rakowa U-16 odniósł 6 zwycięstw i poniósł 6 porażek. Drużyna może pochwalić się również bilansem bramkowym na poziomie +27. 

 

Obecna kampania to dla podopiecznych trenerek Kapały i Wójcik przede wszystkim ogromna porcja zdobytego doświadczenia.  "Runda jesienna dobiegła końca. To dla nas kolejny bardzo wartościowy okres. Rozegrałyśmy 12 bardzo ciekawych meczów, w których przyszło nam rywalizować z mocnymi zespołami. Miałyśmy w rundzie zarówno lepsze, jak i słabsze mecze dlatego tez na koniec pozostaje pewien niedosyt i w kilku aspektach musimy poprawić nasze funkcjonowanie na boisku. Czeka nas zatem w dalszym ciągu sporo pracy, ponieważ zależy nam na ciągłym rozwoju naszych zawodniczek" - komentuje koordynatorka sekcji kobiecej Rakowa, Magdalena Kapała. Cieszyć może również fakt, że kilka naszych zawodniczek było na przestrzeni tego czasu powoływanych na zgrupowania kadr wojewódzkich U-13 i U-16 oraz do reprezentacji Polski U-15. "Powołania dla dziewcząt to nasz wspólny sukces i absolutnie nie chcemy na tym poprzestać" - podsumowuje trenerka Kapała. 

 

Przy tej okazji warto wspomnieć także o najmłodszej z żeńskich drużyn Rakowa: zespole U-11. Zawodniczki Rakowa brały udział w Lidze Żaka, gdzie w rozgrywkach turniejowych zmagały się z chłopcami. Dziewczyny poradziły sobie znakomicie, wygrywając wiele spotkań.

 

Przed młodymi piłkarkami Rakowa zimowa przerwa zwieńczona pracowitym okresem przygotowawczym. Trzymamy kciuki za ich dalszy sportowy rozwój!