Seria trwa! GKS Tychy - RKS Raków 0:3 (0:3)

Raków Częstochowa znów zwycięski. W ostatnich pięciu spotkaniach czerwono-niebiescy wygrali czterokrotnie. Tym razem RKS pokonał na wyjeździe GKS Tychy 3:0, a bramki zdobyli: Dariusz Formella, Karol Mondek i Adam Radwański.

Szkoleniowiec czerwono-niebieskich dokonał dwóch zmian względem zwycięskiego meczu z Ruchem Chorzów. Od pierwszej minuty zagrali Jakub Łabojko i Adam Radwański, którzy zastąpili Rafała Figla i Miłosza Szczepańskiego.

Pierwsza połowa to popis skutecznej gry przede wszystkim Formelli. Wypożyczony z Lecha Poznań zawodnik otworzył wynik w 18. minucie kiedy bardzo mocnym strzałem pokonał Konrada Jałochę. Kolejny raz nasz pomocnik dał o sobie znać 9 minut później. "Formi" dośrodkował z prawej strony, a w polu karnym niepilnowany Karol Mondek głową skierował piłkę do bramki GKS-u. W 40. minucie Raków miał rzut wolny. Tym razem po krótkim rozegraniu Formella "uruchomił" Adama Radwańskiego. Młodzieżowiec wbiegł w pole karne i podwyższył rezultat spotkania. Częstochowianie w pierwszych trzech kwadransach, w których prezentowali się bardzo dobrze mogli jeszcze kilkukrotnie pokonać golkipera gospodarzy.

W drugiej połowie częstochowianie kontynuowali dobrą grę. Zwarte szeregi defensywy nie pozwalały na wiele tyszanom, którzy dopiero w końcówce zdołali sobie stworzyć klarowne sytuacje (dwukrotnie uczynił to rezerwowy Fidziukiewicz). Z kolei Raków miał kilka bardzo dobrych okazji. Między innymi pokonać Jałochę mogli Formella, Malinowski, Łabojko i Radwański. Jednak albo na posterunku był bramkarz GKS-u albo częstochowianie minimalnie nie trafiali w światło bramki. - Jedyne pretensje, jakie mam do swoich zawodników to o skuteczność, bo sytuacje, aby zdobywać kolejne gole były - powiedział na konferencji prasowej trenera Rakowa Marek Papszun

Kolejnym rywalem Rakowa będzie Olimpia Grudziądz. Spotkanie odbędzie się 19. maja o godzinie 19.21 na stadionie przy ulicy Limanowskiego.

GKS Tychy - RKS Raków Częstochowa 0:3 (0:3)

0:1 - Dariusz Formella 18'
0:2 - Karol Mondek 27'
0:3 - Adam Radwański 40'

Kartki:
25' - Keon Daniel
45' - Edgar Bernhardt
64' - Daniel Tanżyna
69' - Łukasz Grzeszczyk
69' - Dariusz Formella
74' - Artem Rakhmanov
86' - Maciej Mańka

Składy:
GKS Tychy: Jałocha - Biernat, Mańka, Grzeszczyk, Grzybek, Zapolnik, Kaczmarczyk (84. Piątek), Tanżyna, Daniel, Bernhardt (88. Biegański), Abramowicz (58. Fidziukiewicz).

RKS Raków: Lis - Rakhmanov, Niewulis, Góra, Malinowski (88. Kościelny), Mondek, Sapała, Łabojko, Radwański, Formella (79. Figiel), Embalo (62. Czerkas).