Seria zwycięstw trwa! Raków - Stal 3:2

Raków Częstochowa wygrał 3:2 z PGE FKS Stalą Mielec w meczu 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Bramki dla "Medalików" zdobyli Deian Sorescu, Fabian Piasecki i Ivi Lopez.

Już w 4. minucie po kapitalnym dośrodkowaniu Frana Tudora wynik meczu otworzył Deian Sorescu. Stal doprowadziła do remisu w 31. minucie dzięki trafieniu po strzale głową Piotra Wlazło. Kilka minut później na mocne uderzenie z dystansu zdecydował się Igor Sapała. Czujny między słupkami był jednak bramkarz gości. W 39. minucie składną akcję Rakowa miał szansę wykończyć Vladislavs Gutkovskis. Jego strzał z trudnej pozycji o centymetry minął bramkę Stali. W 40. minucie dośrodkowanie Tudora mógł zamienić na gola Fabian Piasecki, ale ponownie na linii dobrze interweniował Mrozek.

Również druga połowa rozpoczęła się dla Rakowa bardzo dobrze. W 57. minucie Fabian Piasecki mocnym strzałem pokonał Mrozka i dał ponownie prowadzenie Medalikom. W 70. minucie prawym skrzydłem pognał Sorescu. Po jego dośrodkowaniu Krystian Getinger zagrał piłkę ręką, a sędzia podytkował rzut karny. Z linii jedenastu metrów nie pomylił się Ivi Lopez i było 3:1. W 85. minucie kontaktowego gola dla Stali zdobył Arkadiusz Kasperkiewicz, uderzając z woleja z kilkunastu metrów. Była to ostatnia bramka tego spotkania. Tym samym Raków zainkasował kolejny komplet punktów.

Raków Częstochowa - PGE FKS Stal Mielec 3:2 (1:1)

Bramki: Sorescu 4, Piasecki 57, Ivi 71 - Wlazło 31, Kasperkiewicz 85

Raków: Trelowski - Svarnas, Arsenić, Racovițan (46. Kun), Tudor, Sapała (52. Lederman), Sorescu (87. Rundić), Ivi, Kochergin, Gutkovskis (78. Czyż), Piasecki (78. Musiolik)

Stal: Mrozek - Getinger (76. Leandro), Barauskas, Matras, Kasperkiewicz, Wolski, Wlazło (76. Mak), Żyra, Maj, Domański, Lebedyński (76. Hiszpański)

Żółte kartki: Ivi, Racovițan, Piasecki - Wlazło