Śląsk Wrocław - RKS Raków 4:1 (2:0)

Piłkarze Rakowa Częstochowa przegrali w sparingowym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław 1:4. Jedyną bramkę dla czerwono-niebieskich zdobył Jose Embalo. Dla Portugalczyka było to drugie trafienie z rzędu.

Ekipa z Lotto Ekstraklasy do przerwy prowadziła 2:0. Jednak nie osiągnęła znacznej przewagi na boisku. Nasz zespół stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji, lecz w pierwszych trzech kwadransach nie potrafił ich zamienić na bramki. Z kolei podopieczni Jana Urbana w tym czasie dwukrotnie znaleźli sposób na strzelenie gola. Najpierw w 30. minucie po rzucie rożnym bramkę zdobył Igor Tarasovs, natomiast 9 minut później na 2:0 podwyższył Łukasz Madej.

Druga połowa nie rozpoczęła się po myśli częstochowian. W 49. minucie Śląsk zdobył trzecią bramkę, a jej autorem był Arkadiusz Piech. RKS odpowiedział kilka chwil później. W szybkim kontrataku Przemysław Mizgała pomknął prawą stroną, a następnie dośrodkował do Jose Embalo. Portugalczyk z bliskiej odległości uderzył przy bliższym słupku i zmusił bramkarza wrocławian do kapitulacji. Była wówczas 62. minuta spotkania. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się wynikiem 3:1 dla rywali w ostatniej akcji meczu Daniel Łuczak precyzyjnym strzałem pokonał Jakuba Górskiego i ustalił rezultat pojedynku.

Dzisiejszego sparingu nie będzie na pewno miło wspominał Rafał Figiel. Nasz kapitan w starciu z rywalem doznał uraz głowy i ostatecznie skończył spotkanie z trzema szwami w okolicach oka. Na szczęście kontuzja nie jest groźna i "Figo" będzie kontynuował treningi na zgrupowaniu.

Porażka ze Śląskiem była pierwszą, jaką ponieśliśmy w obecnym okresie przygotowawczym. Czerwono-niebiescy kolejny sparing rozegrają w sobotę, a naszym rywalem będzie Legionovia. Spotkanie to odbędzie się w Ząbkach o godzinie 10.