[SMS] Szkoła beneficjentem programu "Aktywna tablica 2020"

Od kilku tygodni w naszej Szkole Mistrzostwa Sportowego są przygotowane do użytku dwie interaktywne tablice.

 - Cały czas się rozwijamy i wzbogacamy naszą infrastrukturę. Teraz dzięki udziałowi w projekcie Ministerstwa Edukacji Narodowej "Aktywna tablica 2020" mamy do dyspozycji kolejny sprzęt dydaktyczny, który na pewno pomoże uczniom w nauce. Nasz wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Całość inwestycji to koszt 17 500 złotych, z czego 3 500 tys. złotych to wkład własny. Staramy się zapewnić jak najlepsze warunki do edukacji naszym podopiecznym i zawsze podkreślamy, że nauka ma iść w parze ze sportem, a uczniowie opuszczając naszą placówkę mają być wykształconymi młodymi ludźmi. Czekamy aż obostrzenia zostaną zniesione i nasi podopieczni będą mogli w pełni korzystać z naszej ulepszonej infrastruktury - mówi dyrektor LO SMS RKS Raków Częstochowa SA Maciej Strożek.

 

Dwie tablice, które są teraz do dyspozycji SMS-u są bezpośrednio połączone z laptopami, które znajdują się w salach i są dostępne dla nauczycieli prowadzących lekcje. Dzięki temu nauczyciel z łatwością prowadzi zajęcia i może je urozmaicać o dodatkowe formy multimedialne.
 
 
Projekt "Aktywna tablica 2020" działa w ramach Rządowego programu rozwijania infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na latach 2020-2024.