SMS weźmie udział w badaniu “Młodzi Cyfrowi”

Akademia Raków dba o rozwój swoich podopiecznych nie tylko pod względem piłkarskim, ale też wychowawczym. W tym celu Liceum Ogólnokształcące Szkoły Mistrzostwa Sportowego weźmie udział w projekcie “Młodzi Cyfrowi”.

social media logos

Organizatorem badań jest fundacja DBAM O MÓJ [email protected]ĘG, LIBRUS oraz PCG Edukacja. Celem projektu jest udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące tego, jak młodzież korzysta z mediów cyfrowych (m.in. portali społecznościowych) i jakie panują tam zagrożenia. Ponadto badanie pozwoli na wprowadzenie spersonalizowanych zapisów w programie wychowawczo-profilaktycznym naszej szkoły. Z wyników badań skorzystać będą mogli też rodzice.

Badanie prowadzone jest w formie ankiety. Zadawane młodzieży pytania dotyczyć będą przede wszystkim kwestii związanych z codziennym użytkowaniem przez nich nowych technologii, częstotliwością korzystania z różnych funkcji i aplikacji.

Projektem objęci są uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych oraz młodzież szkół ponadpodstawowych. 

Badania rozpoczęły się we wrześniu 2018 r. Dotychczas objęły swoim zasięgiem blisko 40 000 uczniów z ponad 1400 szkół na terenie całego kraju.