Sobotni rywal: Korona Kielce

Sezon 2019/2020 w PKO Ekstraklasie czas rozpocząć! W sobotę, o godzinie 15:00 na GIEKSA Arenie w Bełchatowie “Czerwono-Niebiescy” zagrają z Koroną Kielce.

Na ten dzień wszyscy czekaliśmy od bardzo dawna. Kiedy w maju tego roku awans Rakowa Częstochowa do Ekstraklasy stał się faktem, niecierpliwie zerkaliśmy w kalendarz. Najpierw odliczaliśmy miesiące, potem tygodnie, dni, a teraz już tylko minuty dzielą nas od pierwszego gwizdka sędziego. Kiedy ten zabrzmi, będziemy mogli oficjalnie powiedzieć - Raków znów jest w Ekstraklasie!

 

Naszym sobotnim rywalem będzie Korona Kielce, 10. drużyna ubiegłego sezonu. Jej trenerem jest Gino Lettieri. “Koroniarze” przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli pod koniec czerwca. Spędzili też dziesięć dni w Opalenicy. W trakcie okresu przygotowawczego rozegrali siedem sparingów. Odnieśli trzy wygrane, jedno spotkanie zremisowali, a trzy przegrali. 

 

Wyniki sparingów:

Korona Kielce - Puszcza Niepołomice 1:4 (21.06)

Korona Kielce - Stal Mielec 1:0 (26.06)

Korona Kielce - Wolfsburg II 4:2 (01.07)

Korona Kielce - Selccion AFE 1:3 (02.07)

Korona Kielce - Vitesse 1:1 (06.07)

Korona Kielce - GKS Tychy 2:1 (07.07)

Korona Kielce - ŁKS Łódź 0:3 (13.07) 

 

Najskuteczniejszym zawodnikiem w Koronie był Marcin Cebula. 23-letni pomocnik zdobył w trakcie przygotowań dwie bramki. 

 

W kieleckim zespole latem doszło do sporych rotacji. Z drużyną pożegnali się Bartosz Rymaniak, Maciej Górski, Elia Soriano, Ken Kallaste, Felicio Brown Forbes, Matthias Hamrol, Oliver Petrak, Michał Miśkiewicz. 

 

Do “Koroniarzy” dołączyli natomiast Marek Kozioł, Michal Papadopoulos, Milan Radin, Uros Djuranovic, Luka Kukic, Daniel Dziwnel, Michał Żyro, Mateusz Spychała, Themistoklis Tzimopoulos, Erik Pacinda, Rodrigo Zalazar.

 

W historii meczów ligowych Raków Częstochowa mierzył się z Koroną Kielce ośmiokrotnie. Co ciekawe, wszystkie te starcia były na poziomie II ligi. Pięć spotkań zakończyło się zwycięstwem “Czerwono-Niebieskich”, a trzykrotnie górą byli kielczanie. Ostatni mecz pomiędzy obiema drużynami miał miejsce w sezonie 1999/2000. Wtedy Korona pokonała Raków 1:0.