Sobotni rywal: ŁKS Łódź

W meczu 13. kolejki PKO Ekstraklasy podopieczni trenera Marka Papszuna zmierzą się na wyjeździe z ŁKS-em Łódź. Zapoznajcie się z sylwetką naszego rywala.

Pierwsze wzmianki o Łódzkim Klubie Sportowym sięgają 1908 roku, a formalna rejestracja klubu nastąpiła w roku 1909. Do jego największych sukcesów należy zaliczyć dwukrotne mistrzostwo Polski (1958, 1998) oraz zdobycie Pucharu Polski w 1957 roku.

 

Obecnym szkoleniowcem pierwszego zespołu jest trener Kazimierz Moskal, który piastuje to stanowisko od 13 czerwca 2018 roku. Za jego kadencji drużyna zagrała w 48 spotkaniach ligowych, zdobywając w nich średnio 1,67 pkt/mecz. 

 

W ubiegłym sezonie trener Moskal poprowadził swoją drużynę do awansu do PKO Ekstraklasy. Jego zespół zajął 2. miejsce w tabeli i wraz z Rakowem Częstochowa awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej.

 

Po 12. kolejkach PKO Ekstraklasy ŁKS z dorobkiem 8 punktów zajmuje 15. miejsce w tabeli (2 zwycięstwa, 2 remisy i 8 porażek).

 

Najskuteczniejszymi snajperami łódzkiej drużyny są Rafał Kujawa i Łukasz Sekulski, którzy wpisywali się na listę strzelców po 4 razy. Najczęściej asystującym zawodnikiem naszego rywala jest z kolei Dani Ramiez. Hiszpan zgromadził na swoim koncie 4 asysty.

 

Na Stadionie Miejskim w Łodzi, na którego płycie odbędzie się spotkanie ŁKS-u i Rakowa, trwa szeroko zakrojona rozbudowa. Po jej zakończeniu obiekt ma pomieścić 18 tys. widzów.

 

Trzy ostatnie mecze ŁKS-u Łódź:

10. kolejka PKO Ekstraklasy (30.09)

Zagłębie Lubin – ŁKS Łódź 3:1

(Damjan Bohar 16', 57, Saša Živec 20' - Piotr Pyrdoł 50')

 

11. kolejka PKO Ekstraklasy (6.10)

ŁKS Łódź – Korona Kielce 4:1

(Rafał Kujawa 27', 29', 66', Jan Grzesik 59' - Adnan Kovačević 43' (k))

 

12. kolejka PKO Ekstraklasy (20.10)

Górnik Zabrze – ŁKS Łódź 1:1

(Igor Angulo 79' - Dani Ramírez 50')

 

Ostatni mecz ligowy pomiędzy ŁKS-em Łódź i Rakowem Częstochowa został rozegrany 27 kwietnia bieżącego roku w ramach rozgrywek I Ligi. Pewni awansu częstochowianie przegrali wówczas 0:2.

 

4 kwietnia 1998 roku kroczący po mistrzostwo Polski ŁKS pokonał Raków na Limanowskiego 1:0. Było to ostatnie spotkanie tych zespołów na poziomie ekstraklasowym.

 

Oba kluby spotykały się ze sobą w rozgrywkach ligowych 9-krotnie. Tylko jeden mecz padł łupem Czerwono-Niebieskich, trzy razy był remis, a pięć razy górą z tych starć wychodzili łodzianie.

 

Kadra ŁKS-u Łódź na sezon 2019/20:

Bramkarze: Dawid Arndt, Dominik Budzyński, Arkadiusz Malarz

 

Obrońcy: Artur Bogusz, Maciej Dampc, Jan Grzesik, Kamil Juraszek, Jan Sobociński

 

Pomocnicy: Patryk Bryła, Ricardo Guimares, Bartłomiej Kalinkowski, Wojciech Łuczak, Łukasz Piątek, Daniel Ramirez, Adam Ratajczyk, Maksymilian Rozwandowicz, Przemysław Sajdak, Michał Trąbka

 

Napastnicy: Rafał Kujawa, José Antonio Ruiz López, Evgen Radionov, Łukasz Sekulski