#SOCHO22 | Czas na pierwsze szlify

Przygotowania do sezonu 2022/2023 nabierają tempa. W środę drużyna Rakowa Częstochowa rozegra pierwszy mecz kontrolny, w którym zmierzy się z Lechią Gdańsk.

Zespół trenera Marka Papszuna, który przebywa obecnie na obozie w Sochocinie, w poniedziałek rozpoczął drugi tydzień przygotowań do sezonu. Po kilkunastu jednostkach treningowych nasza drużyna sprawdzi swoją formę w meczu kontrolnym z Lechią Gdańsk, który będzie pierwszym z czterech zaplanowanych spotkań sparingowych przed nowym sezonem. Środowe starcie będzie szansą na debiuty Fabiana Piaseckiego i Stratosa Svarnasa, czyli nowych piłkarzy Rakowa. 

 

Dla czwartej drużyny poprzedniego sezonu PKO BP Ekstraklasy również będzie to pierwszy mecz kontrolny w trwającym okresie przygotowawczym, który gdański zespół rozpoczął 9 czerwca. Drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Kaczmarka aktualnie buduje formę na obozie w Cetniewie. 

 

Przed sezonem 2021/2022 obie drużyny również mierzyły się w sparingowym spotkaniu w Ostródzie. Wówczas "Lechiści" wygrali 4:2 po bramkach Rafała Pietrzaka, Flávio Paixão, Michała Nalepy oraz Ilkaya Durmusa. Dla Rakowa trafiali Giannis Papanikolaou oraz Sebastian Musiolik. 

 

Środowy mecz odbędzie się w Ostródzie, a jego początek zaplanowano na godzinę 13.30. Transmisję z tego spotkania będziecie mogli oglądać na naszym kanale YouTube, a wynik na bieżąco śledzić za pomocą naszych mediów społecznościowych.