#SOCHO22 | Pierwszy sparing dla Rakowa, drugi dla Wisły

Raków Częstochowa na zakończenie obozu w Sochocinie rozegrał dwa mecze sparingowe z Wisłą Płock. W pierwszym spotkaniu wygraliśmy 3:0. W drugim w takim samym stosunki zwyciężyła Wisła.

Pierwsze spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla naszej drużyny, którą na prowadzenie już w 8. minucie wyprowadził Ivi Lopez. Hiszpan oddał precyzyjny strzał obok słupka chwilę po tym, jak w tej samej akcji w poprzeczkę trafił Vladislavs Gutkovskis. Nasz zespół z upływem minut szukał kolejnych okazji do trafień, jednak dobrze w defensywie spisywała się Wisła Płock i przed przerwą ta sztuka nam się nie udała. Od mocnego uderzenia rozpoczęliśmy jednak drugą część spotkania. W 53. minucie drugi raz na listę strzelców wpisał się Ivi Lopez, natomiast pięć minut później piłkę do siatki wpakował Vladislavs Gutkovskis, któremu idealną piłkę na głowę zagrał Fran Tudor. Częstochowianie, którzy debiutowali w nowych strojach mogli jeszcze podwyższyć swoje prowadzenie, ale drużyna Pavola Stano skutecznie się broniła.

I mecz: Wisła Płock - Raków Częstochowa 0:3 (0:1)

Bramki: Ivi 8' 53', Gutkovskis 58'

Raków: Kovacević - Rundić, Arsenić, Racovițan, Kun, Papanikolaou, Gwilia, Tudor, Ivi, Wdowiak, Gutkovskis (68. Piasecki)

Drugie z piątkowych spotkań, podobnie jak pierwsze, mogło rozpocząć się od prowadzenia Rakowa. Dobrą indywidualną akcją popisał się Fabio Sturgeon, który w końcowej fazie akcji podawał do Szymona Czyż. Pomocnik "Medalików" uderzył jednak nad poprzeczką. Po blisko dwóch kwadransach gry prowadzenie objęli płocczanie, a na listę strzelców wpisał się Damian Michalski, który uderzał głową po rzucie rożnym. Wisła dwukrotnie zagroziła także w drugiej połowie, ale strzały rywali bronił Kacper Trelowski. Częstochowianie próbowali wyrównać, a dużą aktywność prezentował Deian Sorescu oraz wspomniany wcześniej Fabio Sturgeon. Kiedy wydawało się, że zdołamy wyrównać, płocczanie strzelili dwa gole, a do naszej bramki trafiali kolejno Adrian Szczutowski oraz Kristian Vallo.

II mecz: Wisła Płock - Raków Częstochowa 3:0 (1:0)

Bramki: Michalski 28', Szczutowski 74', Vallo 78'

Raków: Trelowski - Svarnas, Krzyżak, Courtney-Perkins, Sapała (68. Czyż), Lederman, Długosz, Sorescu, Sturgeon (58. Musiolik), Czyż (62. Szelągowski), Musiolik (68. Pedro)

Piątkowe sparingi z Nafciarzami zakończyły blisko dwutygodniowe zgrupowanie w Sochocinie i były ostatnimi testami przed meczem o Superpuchar Polski z Lechem Poznań, które odbędzie się w sobotę, 9 lipca.