#SOCHO22 | Podwójny sparing z Wisłą Płock

Raków Częstochowa w piątek rozegra podwójny sparing z Wisłą Płock. Spotkania z szóstą drużyną poprzedniego sezonu PKO BP Ekstraklasy będą zamknięte dla kibiców i mediów.

Dla drużyny trenera Marka Papszuna będzie to kolejny sprawdzian formy przed nowym sezonem. Dotychczas nasz zespół ma za sobą dwa mecze kontrolne, oba zakończone zwycięstwem. W pierwszym sparingu wicemistrzowie Polski pokonali 2:1 Lechię Gdańsk po trafieniach Waleriana Gwilii oraz Iviego Lopeza. W minioną niedzielę natomiast wygrali 5:1 z beniaminkiem I ligi - Chojniczanką Chojnice. W spotkaniu rozgrywanym w Sochocinie na listę strzelców w naszym zespole wpisali się Vladyslav Kochergin, Wiktor Długosz, Mateusz Wdowiak oraz dwukrotnie Vladislavs Gutkovskis.

 

Piątkowe spotkania będą podsumowaniem blisko dwutygodniowej pracy podopiecznych trenera Marka Papszuna na zgrupowaniu w Sochocinie. Będą to również ostatnie szlify przed meczem o Superpuchar Polski z Lechem Poznań, który odbędzie się w sobotę, 9 lipca w Poznaniu. 

 

 Kup karnet i wspieraj Raków w nowym sezonie!

 

Nasz sparingowy partner, który w ostatnich dniach przebywał na zgrupowaniu w Gniewinie ma za sobą cztery mecze kontrolne. W pierwszym płocczanie zremisowali 1:1 z Chojniczanką Chojnice. W kolejnym trwającym 120 minut przegrali 3:6 z Lechią Gdańsk. W miniony wtorek odnieśli natomiast zwycięstwa 3:2 z Radunią Stężyca oraz 2:0 z Arką Gdynia. 

 

Piątkowe spotkania odbędą się w Sochocinie, a ich początek zaplanowano na godzinę 11:00 oraz 13:15. Mecze będą zamknięte dla mediów oraz kibiców, w związku z czym nie jest planowana transmisja. O wyniku będziemy na bieżąco informować za pomocą naszych mediów społecznościowych.

 

#SOCHO22