#SOCHO22 | Sprawdzian na tle beniaminka I ligi

Raków Częstochowa w niedzielę rozegra drugi mecz sparingowy podczas zgrupowania w Sochocinie. Rywalem naszej drużyny będzie Chojniczanka Chojnice. Początek o godzinie 12:30.

Niedzielny sparing będzie drugim z czterech zaplanowanych na letni okres przygotowawczy. W pierwszym z nich w minioną środę drużyna trenera Marka Papszuna wygrała 2:1 z Lechią Gdańsk po trafieniach Waleriana Gwilii oraz Iviego Lopeza. - Najważniejsze dla nas było, żeby zagrać na dobrej intensywności oraz bez kontuzji i tak się stało - mówił po meczu z Lechią szkoleniowiec Rakowa.

 

Spotkanie z Chojniczanką zakończy kolejny tydzień ciężkiej pracy przed nowym sezonem. Zgrupowanie w Sochocinie potrwa do 1 lipca, a zakończy je podwójny sparing z Wisłą Płock. 

 

Kup karnet i wspieraj Raków w nowym sezonie!

 

Chojniczanka to beniaminek Fortuna I Ligi, który w sezonie 2021/2022 zajął drugie miejsce i świętował awans na zaplecze Ekstraklasy. Zespół trenera Tomasza Kafarskiego podobnie jak Czerwono-Niebiescy ma za sobą jeden mecz kontrolny, w którym zremisował 1:1 z Wisłą Płock. Drużyna Chojniczanki w piątek udała się na obóz do Jarocina, który potrwa do najbliższej środy. 

 

Niedzielny mecz odbędzie się w Sochocinie, a jego początek zaplanowano na godzinę 12.30. Spotkanie będzie zamknięte dla mediów oraz kibiców. W związku z tym nie jest planowana transmisja z niedzielnego meczu. Wynik będziecie mogli na bieżąco śledzić za pomocą naszych mediów społecznościowych.

 

#SOCHO22